Bartosz Bednorz zostaje w Kędzierzynie-Koźlu! ZAKSA zatrzymała słynnego siatkarza

Siatkówka
Bartosz Bednorz zostaje w Kędzierzynie-Koźlu! ZAKSA zatrzymała słynnego siatkarza
fot. Cyfrasport
Bartosz Bednorz w przyszłym sezonie nadal będzie grał w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Bartosz Bednorz w styczniu dołączył do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jak się okazuje, 28-letni przyjmujący pozostanie w tej drużynie na dłużej! Siatkarz przekazał tę informację w mediach społecznościowych klubu.

Bartosz Bednorz urodził się w 1994 roku. W PlusLidze występował w AZS Częstochowa (2013–14), Indykpolu AZS Olsztyn (2014–16) i PGE Skrze Bełchatów (2016–18), z którą wywalczył mistrzostwo Polski. W kolejnych latach grał w Azimut Leo Shoes Modena (2018–20) i Zenicie Kazań (2020–22), a ostatnio w chińskim klubie Shanghai Bright.

Zobacz także: Trzy kolejki do końca fazy zasadniczej PlusLigi! Sytuacja w tabeli, co się może wydarzyć?

 

Od 2015 roku Bednorz występuje w seniorskiej reprezentacji Polski. Wywalczył trzy medale Ligi Narodów – srebrny (2021) oraz dwa brązowe (2019, 2022). Był w składzie na igrzyska olimpijskie Rio 2016, później jednak omijały go najważniejsze imprezy.

 

 

W połowie stycznia, po zakończeniu rozgrywek ligi chińskiej, przyjmujący wzmocnił Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zdołał już wywalczyć w nowych barwach pierwsze trofeum – Tauron Puchar Polski. Od pewnego czasu pojawiały się pogłoski, że w przyszłym sezonie może przejść do Jastrzębskiego Węgla. Jak się jednak okazało, w kolejnych rozgrywkach również zagra w ZAKSIE.

 

 

Bartosz Bednorz to kolejny zawodnik, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z ZAKSĄ. Wcześniej zrobili to David Smith i Erik Shoji. W kolejnym sezonie w barwach drużyny z Kędzierzyna-Koźla zobaczymy również kapitana Aleksandra Śliwkę, atakującego Łukasza Kaczmarka i rozgrywającego Marcina Janusza.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie