PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla i Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę rozegrają rewanżowe spotkanie.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla i Indykpolu AZS Olsztyn już w sobotę rozegrają rewanżowe spotkanie. Trzy dni temu siatkarze z Górnego Śląska sensacyjnie przegrali z niżej notowanymi Akademikami. W meczu 22. kolejki pod wodzą nowego trenera bez wątpienia będą się chcieli zrehabilitować za ubiegłą porażkę, z kolei podopieczni Daniela Castellaniego pójść za ciosem i powtórzyć wynik. Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn w Polsacie Sport.

Siatkarze Indykpolu AZS w środowy wieczór sprawili swoimi kibicom nie lada niespodziankę. Zawodnicy prowadzeni przez Castellaniego pokonali wicelidera PlusLigi 3:1. Po pierwszej partii, wygranej wysoko przez gości (25:15), w kolejnych trzech górą byli Akademicy.

 

– Był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze w każdym elemencie: na zagrywce, obronie i ataku. Cały zespół zagrał kapitalnie – przyznał Dima Teryomenko, środkowy z Olsztyna.

 

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie byli lepiej dysponowani na zagrywce (6:2) oraz w bloku (7:4). Jastrzębianie natomiast byli dokładniejsi w przyjęciu (50% do 40%). Obie drużyny zanotowały taki sam wskaźnik skuteczności w ataku (po 51%). Najskuteczniejszym w ekipie z Olsztyna był Damian Schulz (23 pkt.), a u gości – Mohamed Al Hachdadi (16 pkt.).

 

Zobacz także: Andrea Gardini nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla!

 

Okazja do rewanżu nadejdzie bardzo szybko, bowiem już trzy dni później. Czy przez ten czas może się coś wydarzyć? Okazuje się, że tak. Luke Reynold nie jest już trenerem ekipy z Jastrzębia-Zdroju, o czym klub z południa Polski poinformował oficjalnie w czwartkowe popołudnie. Dzień później przedstawił nowego szkoleniowca. W sobotnim meczu, rolę pierwszego szkoleniowca będzie jeszcze pełnił dotychczasowy asystent – Leszek Dejewski. Natomiast od przyszłego tygodnia drużynę z Górnego Śląska przejmie Andrea Gardini.

 

A jak to wygląda w ekipie z Olsztyna? – Zbyt dużych zmian w strategii oraz taktyce nie będzie. Chcemy zagrać z takim samym zaangażowaniem jak podczas środowego meczu w Uranii. Najważniejsze, że zaczęliśmy wierzyć w swoją grę – zakończył środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

 

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn od godz. 14:45 w Polsacie Sport.

NP, Polsat Sport, indykpolazs.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze