MŚ w piłce ręcznej 2021: Polska - Niemcy na żywo. Relacja i wynik

Piłka ręczna

Rywalizację w drugiej rundzie fazy grupowej reprezentacja Polski w piłce ręcznej kończy meczem z Niemcami. Obie drużyny nie mają już szans na awans do ćwierćfinału, do którego awansują Węgry i Hiszpania. Stawką spotkania jest jednak zajęcie trzeciego miejsca w grupie. Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Niemcy od godz. 20:30 na Polsatsport.pl.

W pierwszej fazie grupowej reprezentacja Polski wygrała 30:28 z drużyną Tunezji, minimalnie przegrała z Hiszpanią 26:27, a następnie pokonała Brazylię 33:23. Dwa zwycięstwa pozwoliły Polakom zająć drugie miejsce w grupie B z zaledwie jednym punktem straty do Hiszpanów.

 

Udział naszego zespołu w drugiej fazie grupowej rozpoczął się od wysokiego zwycięstwa z Urugwajem 30:16. W sobotę zawodnicy Patryka Rombela przegrali jednak z Węgrami 26:30 i pogrzebali szanse na awans do ćwierćfinału. Zadecydowała już pierwsza połowa meczu, którą Biało-Czerwoni przegrali różnicą sześciu bramek. Nasza drużyna miała dużo strat w ataku, a Węgrzy umiejętnie wyprowadzali kontrataki. W grze Polaków brakowało stabilności.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Syprzak: W meczu z Węgrami zabrakło trochę chłodnej głowy

 

Szans na awans do ćwierćfinału nie mają również nasi poniedziałkowi rywale Niemcy, którzy w drugiej fazie grupowej pokonali Brazylię 31:24, ale wcześniej przegrali z Hiszpanią 28:32. Zarówno Polska, jak i Niemcy mają w tej chwili po 4 punkty w tabeli grupy I, podczas gry Węgry mają ich 8, a Hiszpania 7.

 

Niemiecki zespół przyleciał do Egiptu w mocno osłabionym składzie, gdyż w obawie przed zakażeniem koronawirusem odmówili gry w turnieju m.in. zawodnicy THW Kiel: Hendrik Pekeler, Patrick Wiencek i Steffen Weinhold oraz Finn Lemke z MT Melsungen.

 

Przypomnijmy, że reprezentacja Niemiec to drużyna, z którą Polacy zagrali w pamiętnym finale mistrzostw świata w 2007 roku. Przegraliśmy wówczas z ówczesnymi gospodarzami turnieju 24:29, choć we wcześniejszej fazie turnieju górą była drużyna Bogdana Wenty. W 2016 roku Niemcy zostali triumfatorami mistrzostw Europy, których organizatorem była Polska.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Niemcy od godz. 20:30 na Polsatsport.pl.

 

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze