ME w biathlonie: Szansa na wysokie lokaty Polaków. Plan transmisji

Zimowe
ME w biathlonie: Szansa na wysokie lokaty Polaków. Plan transmisji
fot. Cyfrasport
W środę w Dusznikach-Zdroju rozpoczną się mistrzostwa Europy w biathlonie

Rozpoczynające się w środę w Dusznikach-Zdroju mistrzostwa Europy w biathlonie są okazją dla reprezentantów Polski na zajęcie wysokich lokat i zwiększenie pewności siebie przed najważniejszą imprezą sezonu - mistrzostwami świata w Pokljuce 10-21 lutego. Transmisje biegów w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra. Poniżej prezentujemy szczegółowy plan.

Walka o medale ME tradycyjnie odbywa się w przerwie między rundą Pucharu Świata i mistrzostwami globu. W niedzielę zakończyła się rywalizacja w Anterselvie, w której Polacy nie zachwycili, za to wcześniej, w Oberhofie, szóste miejsce w biegu na dochodzenie zajęła Monika Hojnisz-Staręga. To był jej najlepszy występ tej zimy.

 

- Kiedy czujesz, że jesteś w stanie rywalizować z najlepszymi, ogarnia Cię pewnego rodzaju spokój i ulga. Rośnie wiara w wykonaną pracę, a przede wszystkim wzrasta wiara w samego siebie - skomentowała wówczas najlepsza obecnie polska biathlonistka.

 

W mistrzostwach Europy tradycyjnie nie startuje światowa czołówka, która skupia się na treningach przed MŚ. Z "głośniejszych" nazwisk do zawodów zgłosili się m.in. Czech Michal Krcmar, Norweg Erlend Bjoentegaard, Niemka Franziska Hildebrand, była biegaczka narciarska Szwedka Stina Nilsson czy Ukrainka Wita Semerenko.

 

ZOBACZ TAKŻE: Duszniki-Zdrój gotowe na mistrzostwa Europy w biathlonie

 

Dla Biało-Czerwonych impreza w Dusznikach-Zdroju jest elementem tych przygotowań, dlatego wystartują najlepsi w kraju. Obok Hojnisz-Staręgi zaprezentują się także m.in. Kamila Żuk, Magdalena Gwizdoń i Kinga Zbylut, a wśród mężczyzn m.in. Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec. Z powodów zdrowotnych zabraknie Łukasza Szczurka.

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu Magdalena Kijanka zapewniła, że choć wyzwanie organizacyjne w dobie pandemii COVID-19 jest duże, wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Mimo dodatnich temperatur nie zabraknie także śniegu, który został wyprodukowany sztucznie.

 

- Jeżeli nie przydarzy się jakiś kataklizm, nic nie zagrozi mistrzostwom - powiedziała Kijanka.

 

Na środę zaplanowano biegi indywidualne na 15 km kobiet i 20 km mężczyzn, czwartek będzie dniem przerwy. Później odbędą się jeszcze sprinty, biegi na dochodzenie, supermikst oraz sztafeta mieszana.

 

Program ME w biathlonie:

 

Środa, 27 stycznia:

 

bieg indywidualny na 15 km kobiet (godz. 10:30)

bieg indywidualny na 20 km mężczyzn (godz. 14:15)

 

Piątek, 29 stycznia:

 

sprint na 7,5 km kobiet (godz. 10:30)

sprint na 10 km mężczyzn (godz. 14:00) - Podsumowanie pierwszych startów o godzinie 20:00 w Polsacie Sport News

 

Sobota, 30 stycznia:

 

bieg na dochodzenie na 10 km kobiet (godz. 10:30) - Polsat Sport, studio od godziny 10:00

bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn (godz. 13:00) - Polsat Sport, studio od godziny 12:30

 

Niedziela, 31 stycznia:

 

supermikst (godz. 10:30) - Polsat Sport Extra, studio od godziny 10:00

sztafeta mieszana 4x6 km (godz. 13:00) - Polsat Sport Extra, studio od godziny 12:30

 

Skład reprezentacji Polski:

 

Kobiety: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk (obie AZS AWF Katowice), Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Kinga Zbylut, Joanna Jakieła, Karolina Pitoń, Anna Mąka (wszystkie BKS WP Kościelisko).

 

Mężczyźni: Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Przemysław Pancerz, Wojciech Filip (obaj AZS AWF Wrocław), Andrzej Nędza-Kubiniec, Wojciech Skorusa, Tomasz Jakieła, Marcin Szwajnos (wszyscy BKS WP Kościelisko).

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze