PKO BP Ekstraklasa: Luka Susnjara piłkarzem Wisły Płock

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Luka Susnjara piłkarzem Wisły Płock
fot. Materiały prasowe
Luka Susnjara ma grać w Płocku przez najbliższe półtora roku. Być może w Wiśle zostanie dłużej

23-letni Luka Susnjara został nowym piłkarzem Wisły Płock. Lewonożny skrzydłowy ze Słowenii przeniósł się do występującego w PKO Ekstraklasie klubu na zasadzie transferu definitywnego z francuskiego FC Chambly. Kontrakt będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku, jest w nim zawarta opcja przedłużenia o dwanaście miesięcy.

Urodzony 4 kwietnia 1997 roku Susnjara jest wychowankiem jednego z najstarszych słoweńskich klubów - NK Domzale. W 2014 roku na zasadzie wypożyczenia przeniósł się do Włoch, by w drużynach młodzieżowych Atalanty Bergamo, spędzić dwa kolejne lata. Po powrocie do kraju reprezentował barwy NK Roltek Dob, NK Kranj, NK Celje oraz NS Mura. Najwięcej czasu spędził w ostatnim z nich, gdzie w 89 meczach zdobył 16 bramek i zaliczył sześć asyst. Wywalczył z tym klubem Puchar Słowenii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wisła Kraków rozwiązała kontrakt z piłkarzem po jedenastu dniach

 

Latem 2020 roku Susnjara zdecydował się na transfer do francuskiego FC Chambly, w barwach którego w obecnych rozgrywkach zagrał w 11 spotkaniach Ligue 2.

 

Nowy skrzydłowy płockiej Wisły ma na koncie 27 występów i sześć goli w młodzieżowych reprezentacjach Słowenii w różnych kategoriach wiekowych (U-16, U-17, U-18, U-19, U-21). Co ciekawe, w 2015 roku mierzył się z kadrą Polski do lat 19 w Łomży i Zambrowie, a za rywali miał między innymi Bartłomieja Żynela i Huberta Adamczyka, czyli nowych klubowych kolegów.

 

Zajmująca obecnie 11. miejsce w PKO Ekstraklasie Wisła Płock pierwszy mecz po zimowej przerwie z rozegra już w najbliższy piątek, czyli 29 stycznia. Jej wyjazdowe spotkanie w Lubinie z Zagłębiem rozpocznie się o godzinie 18:00.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze