Dariusz Daszkiewicz nowym trenerem siatkarzy LUK Politechniki Lublin

Siatkówka
Dariusz Daszkiewicz nowym trenerem siatkarzy LUK Politechniki Lublin
fot. PAP/Darek Delmanowicz

Dariusz Daszkiewicz został pierwszym trenerem siatkarzy LUK Politechniki Lublin. Były szkoleniowiec GKS Katowice ma z czołową drużyną rozgrywek Tauron 1 Ligi wywalczyć awans do PlusLigi.

Jak poinformował klub, włączenie Dariusza Daszkiewicza do drużyny to wcześniej zaplanowany krok, a nie potrzeba chwili. 

 

– Awansowi do PlusLigi poświęcamy każde działanie. Choć to być może innowacyjne podejście, kiedy zespół osiąga zakładane wyniki, uznaliśmy, że bodziec w postaci nowego szkoleniowca w kluczowym momencie sezonu przyniesie ożywienie i nowy entuzjazm drużynie – wyjaśnił prezes klubu Krzysztof Skubiszewski. – Z pracy i wyników Macieja Kołodziejczyka jesteśmy zadowoleni. To wciąż bardzo młody trener, który już dużo osiągnął, a wciąż może jeszcze więcej. Wierzę, że we współpracy z Dariuszem Daszkiewiczem odnajdzie szansę na udoskonalenie swojego warsztatu. Na Maćka nieodmiennie bardzo liczymy, podobnie jak na resztę sztabu – dodał prezes.

 

Zobacz także: Igła wraca do siatkówki! Ma pomóc drużynie w walce o utrzymanie

 

Dariusz Daszkiewicz poprowadził dwie juniorskie reprezentacje Polski do tytułów mistrzów Europy. Od sezonu 2012/13 prowadził w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce Effector Kielce. Jego ostatnim miejsce pracy to GKS Katowice, z którym poprzedni, skrócony sezon PlusLigi zakończył na 6. miejscu, co niewątpliwie zostało odebrane jako sukces.

 

– Myślę, że dotychczasowe wyniki LUK Politechniki Lublin spełniają oczekiwania nie tylko osób zarządzających klubem, ale i kibiców, ponieważ zespół jest wysoko w tabeli. Mam nadzieję, że moja osoba da dodatkowy bodziec drużynie i wspólnie będziemy iść w jednym kierunku. Lublin to kolejne miejsce do rozwoju tej wspaniałej i fantastycznej dyscypliny, które pojawiło się na siatkarskiej mapie Polski – zaznaczył trener Daszkiewicz.

 

Maciej Kołodziejczyk i Piotr Maj obejmują stanowiska asystentów trenera Daszkiewicza.

 

– Dołączył do nas doświadczony trener, który będzie miał świeże spojrzenie na drużynę i na sytuację. Zmieniły się role dotychczasowego sztabu szkoleniowego, ale nie zmienił się cel, jakim jest awans do PlusLigi. Zrobimy wszystko, aby wspólnie go zrealizować – stwierdził Maciej Kołodziejczyk.

 

Wielkim atutem nowego trenera we współpracy z LUK Politechniką Lublin są znajomość i współpraca z zawodnikami tego klubu.

 

– Trener Daszkiewicz to bardzo dobry i doświadczony szkoleniowiec. Znamy się jeszcze z czasów juniorskich, gdzie wraz ze Zdzisławem Gogolem prowadził reprezentację naszego rocznika oraz z dwóch lat gry w Kielcach. Bardzo miło wspominam oba z tych okresów. Dołączenie takiego szkoleniowca w szeregi naszej drużyny to kolejny krok dla klubu, który ciągle się rozwija i chce walczyć o jak najwyższe cele w I lidze, a w przyszłości w PlusLidze – powiedział kapitan drużyny Grzegorz Pająk.

 

Debiut Dariusza Daszkiewicza w roli trenera LUK Politechniki Lublin nastąpi w najbliższym meczu przeciwko BBTS Bielsko-Biała (sobota 30 stycznia, godzina 18.00). Będzie to starcie dwóch czołowych ekip tabeli Tauron 1 Ligi. Drużyna z Lublina zajmuje drugie miejsce ze stratą dwóch oczek do lidera. W dotychczasowych meczach zgromadziła 46 punktów; w osiemnastu grach odniosła piętnaście zwycięstw.

RM, Polsat Sport, lkpslublin.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze