NBA: John Wall lepszy od Russella Westbrooka w meczu „Rakiet” z „Czarodziejami”

John Wall (Houston Rockets) okazał się lepszy od Russella Westbrooka (Washington Wizards) we wtorkowym meczu ligi NBA.

John Wall (Houston Rockets) okazał się lepszy od Russella Westbrooka (Washington Wizards) we wtorkowym meczu ligi NBA. To był ich pierwszy pojedynek po zmianie klubów. Koszykarze „Rakiet“ wygrali z „Czarodziejami“ 107:88.

Na początku grudnia doszło do hitowej wymiany zawodników - Westbrook przeniósł się z Rockets do Wizards, a do ekipy z Teksasu trafił inny znakomity rozgrywający Wall.

We wtorkowym spotkaniu ekipa Rockets przegrała tylko pierwszą kwartę 26:29. Do przerwy wygrywała 56:52, a po trzeciej odsłonie powiększyła przewagę do 5 punktów (75:70). W ostatniej „Rakiety” zdeklasowały rywali.

Wśród triumfatorów wyróżnili się Wall 24 pkt, Victor Oladipo 20, Eric Gordon 20, DeMarcus Cousins 19, 11 zbiórek, pięć przechwytów, a w stołecznej ekipie najlepsi to Bradley Beal 33 pkt oraz Westbrook 19 i 11 zbiórek.

Wzruszający wpis żony Bryanta z okazji rocznicy ślubu. "Tak bardzo za tobą tęsknię"

W tym sezonie Rockets mają siedem zwycięstw, dziewięć porażek i zajmują 11. miejsce w Konferencji Zachodniej. Z kolei bilans Wizards 3-10 i ostatnia, 15. pozycja na Wschodzie. Liderami są, odpowiednio, broniący tytułu Los Angeles Lakers 14-4 i Philadelphia 76ers 12-6.

Bardzo dobrze spisują się koszykarze Utah Jazz (13-4, tuż za Lakers w tabeli Zachodu), którzy odnieśli dziewiąte zwycięstwo z rzędu. We wtorek pokonali New York Knicks 108:94.

Po pierwszej połowie Knicks prowadzili różnicą 13 „oczek” (59:46), ale druga połowa zdecydowanie należała do Jazz. Najskuteczniejsi w drużynie zwycięzców: Royce O’Neale 20 pkt, Mike Conley 19, Rudy Gobert 18 i 19 zbiórek. W składzie nowojorczyków najlepiej zagrali rezerwowy Austin Rivers 25 pkt oraz Julius Randle 18 i 10 zb.

W ostatnim wtorkowym meczu zespół Atlanta Hawks wygrał z Los Angeles Clippers 108:99. O sukcesie „Jastrzębi“ przesądził Trae Young 38 punktów. Dobrze zaprezentował się także m.in. Clint Capela 13 i 18 zb. W Clippers najskutecznieszy był Reggie Jackson 20 pkt. W składzie ekipy z Los Angeles ze względów zdrowotnych zabrakło takich graczy, jak Kawhi Leonard i Paul George, a także Patrick Beverley.