PE koszykarzy: AJ Slaughter i Tomasz Gielo w rolach głównych. Porażka Adama Waczyńskiego

Adam Gielo miał znaczący wkład w zwycięstwo MoraBanc Andora

Reprezentanci Polski AJ Slaughter (Herbalife Gran Canaria) i Tomasz Gielo (MoraBanc Andora) byli głównymi aktorami meczu tych drużyn w 3. kolejce fazy Top16 Pucharu Europy koszykarzy. Slaughter zdobył 23 punkty, ale triumfowała ekipa z Andory 66:63, m.in. dzięki 15 punktom rzuconym przez Gielo.

Naturalizowany amerykański rozgrywający był najlepszym strzelcem gospodarzy, choć spędził na parkiecie tylko 22 minuty. W tym czasie trafił sześć z siedmiu rzutów za dwa punkty, dwie "trójki" (na dziewięć prób) oraz wszystkie pięć wolnych. Miał trzy zbiórki i asystę, co złożyło się na najwyższy w Herbalife indeks efektywności - 20.

Gielo był drugim strzelcem MoraBanc. W ciągu 21 minut trafił pięć z siedmiu rzutów zza linii 6,75 m i miał sześć zbiórek oraz stratę. Miał drugi pod względem wysokości w swojej ekipie wskaźnik efektywności - 16. To najlepszy dorobek punktowy skrzydłowego kadry w PE w tym sezonie.

Andora jest wiceliderem grupy H z bilansem 2-1, a Herbalife po trzech porażkach zamyka tabelę. Prowadzi z kompletem wygranych Uniks Kazań.

Unicaja Malaga, z innym reprezentantem Polski Adamem Waczyńskim w składzie, uległa we własnej hali 83:92 francuskiemu Nanterre 92. Polak zdobył w 25 minut 12 pkt, miał trzy zbiórki i dwie asysty. Trafił obydwa rzuty za dwa punkty i obydwa wolne oraz dwa zza linii 6,75 metrów (sześć prób).

Najwięcej punktów dla gospodarzy, prowadzonych przez nowego szkoleniowca Greka Fotisa Katsikarisa, uzyskał Tim Abromaitis - 26. Zawodnicy z Malagi mieli aż 18 strat, podczas gdy goście tylko siedem.

Unicaja zajmuje ostatnie miejsce (0-3) w tabeli gr. E, a prowadzi Joventut Badalona (3-0).

Rewanże we wszystkich czterech grupach Top 16 rozpoczną się na początku lutego. Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej.