Wojsław Rysiewski: Daniel Torres to zawodnik, który gwarantuje ekscytujące walki

Sporty walki
Wojsław Rysiewski: Daniel Torres to zawodnik, który gwarantuje ekscytujące walki
Fot. Polsat Sport
- Daniel Torres jest zawodnikiem, który zawsze gwarantuje bardzo ekscytujące walki, bo na cztery starcia w KSW trzy razy zdobywał bonus za najlepszy występ - przypomina dyrektor sportowy KSW Wojsław Rysiewski.

- Daniel Torres jest zawodnikiem, który zawsze gwarantuje bardzo ekscytujące walki, bo na cztery starcia w KSW trzy razy zdobywał bonus za najlepszy występ. Myślę więc, że po ponad rocznej przerwie jest to ciekawe wyzwanie dla Salahdine'a Parnasse'a. To zawodnik, który prawo walki o tytuł wywalczył sobie w KSW - ocenia dyrektor sportowy KSW Wojsław Rysiewski.

Igor Marczak: Zacznijmy od głównego pojedynku z karty walk czyli Daniel Torres - Salahdine Parnasse. W którym miejscu listy zawodników, z którymi wygrywał Parnasse w KSW, ustawiłbyś Daniela Torresa - pod względem umiejętności?

 

Wojsław Rysiewski: Myślę, że jest w absolutnym topie. Można się zastanawiać, czy jest lepszym zawodnikiem niż Marcin Wrzosek lub Romek Szymański. Z Romkiem stoczył bardzo wyrównany pojedynek. Jest zawodnikiem, który zawsze gwarantuje bardzo eksytujące walki, bo na cztery walki w KSW trzy razy zdobywał bonus za najlepszy występ. Myślę więc, że po ponad rocznej przerwie jest to ciekawe wyzwanie dla Salahdine'a. To zawodnik, który prawo walki o tytuł wywalczył sobie w KSW.

 

 

Salahdine Parnasse rozbił czołówkę kategorii piórkowej. Pytanie, jaki jest na niego pomysł. Czy będziecie próbowali go pchać do kategorii lekkiej?

 

To trochę pytanie do niego. My raczej nie popychamy zawodników do zmian kategorii wagowej. To raczej wspólna decyzja. Myślę, że to też nie jest dobry moment, żeby o tym rozmawiać, bo przed Francuzem jest jednak bardzo solidne wyzwanie. Poczekajmy do soboty. Zobaczymy, jak się zaprezentuje, a potem będziemy z nim rozmawiać.

 

Kto jest faworytem walki Martin Zawada - Szymon Kołecki?

 

Według kursów bukmacherskich faworytem jest Szymon, ale wydaje mi się, że dają mu one trochę za dużą przewagę. Martin to zawodnik z ogromną liczbą walk i wielkim doświadczeniem, dysponujący mega mocnym ciosem, a przy tym bardzo wytrzymałym. To będzie prawdziwy test dla Szymona. Bardzo solidny, twardy weteran, który potrafi znieść wiele w walce i potrafi odwrócić ją na swoją korzyść w późniejszych rundach. Dla mnie to walka pół na pół.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

Igor Marczak, MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie