NHL: Mistrz uległ w dogrywce. Tampa Bay Lightning przegrali z Carolina Hurricanes

Hokeiści Carolina Hurricanes strzelili zwycięskiego gola w 72. sekundzie dogrywki

Mistrzowie ligi NHL Tampa Bay Lightning przegrali na wyjeździe z Carolina Hurricanes 0:1 po dogrywce. Bramkę w 62. minucie czwartkowego meczu zdobył 22-letni czeski hokeista Martin Necas. Przez godzinę regulaminowego czasu gry żadnej drużynie nie udało się strzelić gola, a w dodatkowym Hurricanes potrzebowali ledwie 72 sekund, by zapewnić sobie zwycięstwo.

Ze względu na protokoły dotyczące Covid-19 Hurricanes rozegrali dopiero czwarte spotkanie (bez kilku czołowych zawodników) w tym sezonie. Mają już trzy zwycięstwa i tylko jedną porażkę. Broniący tytułu zespół Lightning przegrał po raz drugi, ma też trzy wygrane.

Finaliści poprzednich rozgrywek Dallas Stars pokonali Detroit Red Wings 7:3. „Gwiazdy” rozpoczęły sezon od bilansu 4-0, jakiego nie miały od 10 lat. Niektóre kluby rozegrały już po 8-10 spotkań, dlatego w ligowej tabeli na razie są jeszcze daleko, ale może to się zmienić po nadrobieniu zaległości.

W drużynie Stars wyróżnił się m.in. 23-letni Rosjanin Denis Gurianow, który zdobył bramkę i miał dwie asysty.

Niecodzienny przebieg miała rywalizacja Washington Capitals z New York Islanders (6:3). Po pierwszej tercji goście prowadzili 3:0, a w drugiej stołeczna ekipa strzeliła pięć goli. W 124 sekundy, między 30. a 32. minutą, do bramki trafili dwukrotnie Conor Sheary i Garnet Hathaway. Rezultat ustalił Tom Wilson tuż przed końcową syreną.

Colorado Avalanche remisowali do 50. minuty z San Jose Sharks 0:0, ale w końcówce zaczęli seryjnie trafiać do siatki i wygrali 3:0. Autorem dwóch bramek był Nazem Kadri.

Arizona Coyotes mieli przygniatającą przewagę nad Anaheim Ducks w liczbie strzałów – 34:16, ale zwyciężyli jedynie 3:2. Dwie bramki zdobył Christian Dvorak, w tym decydującą w 56. minucie.

Coyotes przegrali dwa poprzednie mecze po 0:1 i na gole czekali blisko 150 minut.

Z powodu przypadków zachorowań na koronawirusa w Vegas Golden Knights, nie odbyło się spotkanie tego klubu z St. Louis Blues.