NHL: Vancouver Canucks zdeklasowali Ottawa Senators. Trzy gole Brandona Suttera

Vancouver Canucks nie dali hokeistom Ottawa Senators najmniejszych szans

W jedynym poniedziałkowym meczu ligi NHL hokeiści Vancouver Canucks pokonali we własnej hali Ottawa Senators aż 7:1. Trzy bramki zdobył Brandon Sutter. To był jego pierwszy hat-trick w karierze.

Sutter strzelił gola na 1:0 w 10. minucie spotkanie. Następnie trafił pod koniec drugiej tercji na 4:1, kiedy jego zespół grał w osłabieniu, a trzeciego gola zdobył 54 sekundy przed ostatnią syreną, ustalając rezultat spotkania.

- Potrzebowałem 13 lat na zdobycie pierwszego hat-tricka. Byłem naprawdę podekscytowany. Z wiekiem szanse na taki wyczyn maleją - przyznał 31-letni bohater wieczoru, który rozegrał 735. mecz w NHL.

Pozostałe bramki dla Canucks zdobyli: Tyler Motte, Tanner Pearson, Quinn Hughes oraz Fin Olli Juolevi. Autorem honorowego trafienia dla Senators był natomiast Austin Watson.

W tym sezonie z powodu pandemii koronawirusa wszystkie kanadyjskie drużyny występują w jednej dywizji i grają tylko między sobą. Najlepsza jest obecnie ekipa Montreal Canadiens. Canucks zajmują piąte miejsce, a Senators ostatnie, siódme z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie w sześciu meczach.