EBL: Enea Astoria Bydgoszcz uległa PGE Spójni Stargard

Enea Astoria Bydgoszcz goniła rywala, ale ostatecznie przegrała z PGE Spójnią Stargard

Enea Astoria Bydgoszcz przegrała z PGE Spójnią Stargard 84:88 (18:24, 21:22, 20:20, 25:22) w meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym strzelcem gości był Nick Faust z 26 punktami, czterema zbiórkami i trzema blokami. 19 punktów dla gospodarzy rzucił Michał Chyliński.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż inicjatywę w ataku mieli przyjezdni. Z jednej strony dobrze radził sobie Chyliński, z drugiej świetnie grał Mateusz Kostrzewski. Później dodatkowo niezwykle aktywny był Faust, a PGE Spójnia po 10 minutach prowadziła 24:18.

W drugiej kwarcie pod koszami nie do upilnowania był Adrian Bogucki, a dzięki "trójce" Tomislava Gabricia Enea Astoria zdobyła nawet małą przewagę. Stargardzianie odpowiedzieli serią 7:0, następnie "trójkę" trafił Raymond Cowels i różnica na korzyść jego zespołu wzrosła do siedmiu punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:39 dla gości.

Początek trzeciej kwarty należał do gospodarzy. Po serii 9:0 i akcji 2+1 Jakuba Nizioła zespół trenera Artura Gronka zdobył przewagę. Mecz ponownie się wyrównał, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk właściwie co akcję. PGE Spójnia uciekła jednak celnymi "trójkami", ostatecznie dzięki trafieniu Cowelsa po 30 minutach było 66:59 dla przyjezdnych.

Zaraz na początku kolejnej części gry bydgoszczanie zbliżyli się na cztery punkty, ale błyskawiczna reakcja ekipy trenera Marka Łukomskiego uspokoiła sytuację. Po "trójce" Fausta przewaga wynosiła już 10 punktów. Enea Astoria jeszcze kilka razy zanotowała małe zrywy, ale przeciwnicy zwykle szybko odpowiadali. W samej końcówce po zagraniu Adriana Boguckiego gospodarze zbliżyli się jeszcze na dwa punkty, ale później kluczową akcję wykończył Jay Threatt.

Enea Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard 84:88 (18:24, 21:22, 20:20, 25:22)

Enea Astoria Bydgoszcz: Michał Chyliński 19, Adrian Bogucki 14, Tomislav Gabrić 14, Jakub Nizioł 13, Marcin Nowakowski 8, Corey Jerrod Sanders jr 6, Zane Waterman 6, Michał Krasuski 4, Michał Aleksandrowicz 0.

PGE Spójnia Stargard: Nick Faust 26, Jay Threatt 14, Raymond Cowels III 14, Mateusz Kostrzewski 10, Baylee Steele 8, Kacper Młynarski 7, Omari Gudul 6, Francis Han 3.