Media: Lionel Messi "najdroższy w historii sportu". Niebotyczne zarobki gwiazdora Barcelony

Piłka nożna
Media: Lionel Messi "najdroższy w historii sportu". Niebotyczne zarobki gwiazdora Barcelony
fot. PAP/EPA
Hiszpańska gazeta „El Mundo” opisała szczegółowo kontakt Lionela Messiego z Barceloną.

Hiszpańska gazeta "El Mundo" opisała szczegółowo kontakt Lionela Messiego z Barceloną, nazywając go „najdroższym w historii sportu”. Dziennikarze ujawnili, że umowa piłkarza opiewa na 555 milionów euro brutto i obowiązuje od sezonu 2017/2018 do 30 czerwca 2021 roku.

Dokładna suma, którą dziennik nazywa „rujnującą Barcelonę”, to 555 237 619 euro. Argentyńczyk ma zapewnione 138 mln stałego wynagrodzenia w sezonie (plus bonusy, zmienne itp.), ale też premie w wysokości 115,225 mln za zaakceptowanie nowego kontraktu i 77,93 mln za "lojalność" klubowi.

 

Jak wyliczono, po odliczeniu podatku, za czteroletni okres gry (2017-2021) Messi otrzyma ok. 297 mln euro. Dokument parafowany przez argentyńskiego zawodnika, jak dotąd pilnie strzeżony, składa się z 30 stron. Dodano, że 33-letni Messi ma już zagwarantowane 92 proc. pieniędzy (z zapisanych sum); umowa kończy się za pięć miesięcy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Łukasz Skorupski obronił rzut karny Zlatana Ibrahimovicia (WIDEO)

 

Wiadomość o gigantycznych zarobkach Messiego ujrzały światło dziennie w momencie, gdy Barcelona boryka się z ogromnymi długami, przekraczającymi 1,1 miliard euro.

 

Niedawno podano, że wybory prezydenta Barcelony mają się odbyć 7 marca. Pierwotnie planowane były na 24 stycznia, ale termin zmieniono z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem w Katalonii.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze