Marek Papszun selekcjonerem reprezentacji Polski? "Nie jestem gotowy"

Piłka nożna
Marek Papszun selekcjonerem reprezentacji Polski? "Nie jestem gotowy"
Fot. Cyfrasport
Marek Papszun

Marek Papszun w roli selekcjonera reprezentacji Polski? Takie hipotetyczne pytanie zadał Bożydar Iwanow, który gościł trenera Rakowa Częstochowa w niedzielnym "Cafe Futbol". Co odpowiedział szkoleniowiec?

Jednym z gości niedzielnego "Cafe Futbol" był Marek Papszun - trener Rakowa Częstochowa, który w ostatnim czasie jest jednym z najbardziej chwalonych polskich trenerów. Sporo pochwał rodzi także różne spekulacje dotyczących nowych wyzwań w karierze szkoleniowca, a jedno z takich hipotetycznych pytań bezpośrednio trenerowi zadał Bożydar Iwanow.


ZOBACZ TAKŻE: Marcin Bułka ma nowy klub. Ponownie został wypożyczony z PSG


- Gdyby był telefon od Zbigniewa Bońka, to co wtedy? Mówisz "jeszcze nie teraz" czy bierzesz to na klatę i mimo niepewności czy to tu i teraz decydujesz się na to? - zapytał hipotetycznie Bożydar Iwanow.


Trener Rakowa Częstochowa szybko odpowiedział prowadzącemu, że aktualnie nie rozważa nawet hipotetycznej propozycji na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.


ZOBACZ TAKŻE: Lionel Messi "najdroższy w historii sportu". Niebotyczne zarobki gwiazdora Barcelony


- Mało prawdopodobna sytuacja, ale hipotetycznie to odmówiłbym. Mówię to z pełnym przekonaniem, uważam, że to nie jest jeszcze mój czas i muszę jeszcze coś osiągnąć. Praca trenera reprezentacji to inna specyfika pracy niż w klubie. Niektórzy lubią taki tok pracy, ale ja jestem warsztatowcem i lubię codzienny kontakt z drużyną - odpowiedział Papszun.


Marek Papszun aktualnie prowadzi trzeci w tabeli PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa. Pracuje w tym zespole od 2017 roku i w tym czasie awansował z nim do pierwszej ligi oraz najwyższej klasy rozgrywkowej. Wcześniej prowadził takie kluby jak Dolcan Ząbki, Legionovia Legionowo czy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie