MŚ w saneczkarstwie: Austriacka sztafeta ze złotym medalem

Żadnej ze startujących polskich saneczkarek nie udało się zakwalifikować do drugiego ślizgu.

Austriacy zdobyli złoty medal w sztafecie, ostatniej konkurencji mistrzostw świata w saneczkarstwie w niemieckim w Koenigssee. Wyprzedzili o 0,038 s reprezentację gospodarzy i 0,432 zespół Łotwy. Polacy nie ukończyli zawodów.

Wcześniej w niedzielę Niemki zdominowały zmagania w jedynkach. Triumfowała Julia Taubitz, przed rodaczkami: Natalie Geisenberger, Dajaną Eitberger i Anną Berreiter.

Żadnej ze startujących polskich saneczkarek nie udało się zakwalifikować do drugiego ślizgu. W gronie 43 zawodniczek Klaudia Domaradzka była 29., Anna Bryk 34., a Natalia Jamróz 35.

W sobotę Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli ósme miejsce w dwójkach, a najlepsi byli Niemcy Toni Eggert i Sascha Benecken. Z kolei zawody mężczyzn wygrał Rosjanin Roman Repiłow, drugi był Niemiec Felix Loch, a trzeci Austriak David Gleirscher. Dobrze spisał się Mateusz Sochowicz, plasując się na 16. pozycji. Kacper Tarnawski był 36.