Martin Lewandowski zdradził plany KSW na 2021 rok. Federacja idzie na rekord

Sporty walki
Martin Lewandowski zdradził plany KSW na 2021 rok. Federacja idzie na rekord
Fot. Polsat Sport
- Zamierzamy w tym roku zorganizować rekordową liczbę gal - zapowiada współwłaściciel KSW Martin Lewandowski.

- Zamierzamy w tym roku zorganizować rekordową liczbę gal. Plan jest na osiem, a być może uda się zrobić ich dziewięć. Jeżeli świat się nam otworzy, to planujemy też wyjść poza Polskę - zapowiedział w rozmowie z Polsatem Sport współwłaściciel organizacji KSW Martin Lewandowski.

Igor Marczak: Otwieramy rok z galą KSW 58. Zawsze pierwsze gale startowały w okolicach marca, ale wiadomo z jakich przyczyn w tym roku zaczynamy już w styczniu.

 

Martin Lewandowski: Tak, zamierzamy w tym roku zorganizować rekordową liczbę gal. Plan jest na osiem, a być może uda się zrobić ich dziewięć. Jeżeli świat się nam otworzy, to planujemy też wyjść poza Polskę. Mamy kilka krajów, do których chcielibyśmy powrócić i jeden kraj, który chcielibyśmy otworzyć jako nasza nowa destynacja.

 

Jakie są główne kraje? Bałkany, gdzie KSW już gościło? Wyspy Brytyjskie? A może nasi zachodni sąsiedzi?

 

I to, i to. Dobrze trafiłeś. Widzę, że byłeś pilnym uczniem i przesłuchałeś różnych wywiadów. Tak, chcemy wrócić do Anglii i do Chorwacji. Bardzo bym sobie życzył, żebyśmy zadebiutowali w Niemczech. Powiem szczerze, że taki plan debiutu był już rozpisany w 2020 roku, ale sytuacja to uniemożliwiła.

 

Na jaką walkę najbardziej czekasz w roku 2021 w KSW?

 

Tych walk jest dużo. Całą kartę walk do końca 2021 roku mamy rozpisaną już dość precyzyjnie. Co więcej, zaczęliśmy już rok 2022 i 2023. Problem polega też na tym, że z jednej strony mamy scenariusz A, ale musimy mieć też scenariusz B, bo wszystko może się wydarzyć. Jak nie u nas, to u sąsiadów. Ściąganie i kontraktowanie zawodników (w dobie pandemii - przyp. red.) to prawdziwe kombinacje alpejskie. To nie ułatwia sprawy. Natomiast mamy precyzyjny pogląd, jak ten rok powinien wyglądać, więc tych walk naprawdę będzie dużo.

 

Igor Marczak, MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze