Martin Lewandowski zdradził plany KSW na 2021 rok. Federacja idzie na rekord

Sporty walki
Martin Lewandowski zdradził plany KSW na 2021 rok. Federacja idzie na rekord
Fot. Polsat Sport
- Zamierzamy w tym roku zorganizować rekordową liczbę gal - zapowiada współwłaściciel KSW Martin Lewandowski.

- Zamierzamy w tym roku zorganizować rekordową liczbę gal. Plan jest na osiem, a być może uda się zrobić ich dziewięć. Jeżeli świat się nam otworzy, to planujemy też wyjść poza Polskę - zapowiedział w rozmowie z Polsatem Sport współwłaściciel organizacji KSW Martin Lewandowski.

Igor Marczak: Otwieramy rok z galą KSW 58. Zawsze pierwsze gale startowały w okolicach marca, ale wiadomo z jakich przyczyn w tym roku zaczynamy już w styczniu.

 

Martin Lewandowski: Tak, zamierzamy w tym roku zorganizować rekordową liczbę gal. Plan jest na osiem, a być może uda się zrobić ich dziewięć. Jeżeli świat się nam otworzy, to planujemy też wyjść poza Polskę. Mamy kilka krajów, do których chcielibyśmy powrócić i jeden kraj, który chcielibyśmy otworzyć jako nasza nowa destynacja.

 

Jakie są główne kraje? Bałkany, gdzie KSW już gościło? Wyspy Brytyjskie? A może nasi zachodni sąsiedzi?

 

I to, i to. Dobrze trafiłeś. Widzę, że byłeś pilnym uczniem i przesłuchałeś różnych wywiadów. Tak, chcemy wrócić do Anglii i do Chorwacji. Bardzo bym sobie życzył, żebyśmy zadebiutowali w Niemczech. Powiem szczerze, że taki plan debiutu był już rozpisany w 2020 roku, ale sytuacja to uniemożliwiła.

 

Na jaką walkę najbardziej czekasz w roku 2021 w KSW?

 

Tych walk jest dużo. Całą kartę walk do końca 2021 roku mamy rozpisaną już dość precyzyjnie. Co więcej, zaczęliśmy już rok 2022 i 2023. Problem polega też na tym, że z jednej strony mamy scenariusz A, ale musimy mieć też scenariusz B, bo wszystko może się wydarzyć. Jak nie u nas, to u sąsiadów. Ściąganie i kontraktowanie zawodników (w dobie pandemii - przyp. red.) to prawdziwe kombinacje alpejskie. To nie ułatwia sprawy. Natomiast mamy precyzyjny pogląd, jak ten rok powinien wyglądać, więc tych walk naprawdę będzie dużo.

 

Igor Marczak, MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie