NHL: Zabójczy finisz Nashville Predators. Florida Panthers w dwie minuty stracili wygraną

Upór hokeistów Nashville Predators został nagrodzony. Z Florida Panthers wygrali w dogrywce

Hokeiści Nashville Predators popisali się niesamowitym finiszem podczas meczu z Florida Panthers. W dwóch ostatnich minutach strzelili dwa gole i doprowadzili w ten sposób do remisu 5:5. W dogrywce to oni zdobyli zwycięską bramkę.

W czwartej minucie dodatkowego czasy gry (dokładnie 60 sekund przed jego zakończeniem) o wygranej Predators przesądził Filip Forsberg. Wcześniej zanotował trafienie w 10. minucie - na 1:1. Ponadto zapisał na koncie trzy asysty.

Zespół Panthers prowadził od 88. sekundy po golu Jonathana Huberdeau, który ostatecznie skompletował pierwszego hat-tricka w karierze. Łącznie miał pięć punktów, bowiem dwa razy też asystował.

W obecności 3 698 kibiców "Pantery" prowadziły także 2:1, 3:2, 4:3 i 5:3, ale przegrały z rywalami z Nashville.

W końcówce regulaminowego czasu gry, między 58. a 60. minutą, w odstępie 67 sekund Roman Josi i Matt Duchene doprowadzili do wyniku 5:5, a potem sprawy w swoje ręce wziął Forsberg...

W czwartek trzy bramki zdobył także Jason Spezza z Toronto Maple Leafs, a jego drużyna pokonała Vancouver Canucks 7:3. To jego ósmy hat-trick, ale pierwszy od kwietnia 2016 roku, kiedy był jeszcze zawodnikiem Dallas Stars.

Przewaga hokeistów z Toronto była ogromna, m.in. oddali zdecydowanie więcej strzałów, w pierwszej tercji 12-6, drugiej 11-8 i trzeciej 14-5, łącznie 37-19.

Aleksander Owieczkin strzelił swojego gola numer 709. w lidze NHL i awansował na szóste miejsce na liście wszech czasów, ale Washington Capitals na wyjeździe ulegli New York Rangers 2:4. Do tej pory Rosjanin dzielił siódmą pozycję z Mike’em Gartneren. Do piątego Phila Esposito brakuje mu ośmiu trafień.

W ekipie Rangers wyróżnili się Ryan Strome - dwa gole i Artjom Panarin - trzy asysty.

Bardzo ciekawy przebieg miała końcówka meczu St. Louis Blues - Arizona Coyotes (3:4). „Kojoty“ bardzo długo wygrywały 3:0, ale przeciwnicy nie rezygnowali. W ostatnich trzech minutach hokeiści Blues zdobyli trzy bramki, w tym dwa Mike Hoffman, ale i Coyotes dołożyli jeszcze jednego gola (przy stanie 3:1).

Ze względu na protokół zdrowotny dot. Covid-19 nie odbyły się spotkania: Colorado Avalanche - Minnesota Wild, New York Islanders - Buffalo Sabres, Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils.