EBL: Derby dla Enea Astorii Bydgoszcz!

Kolejne derby województwa kujawsko-pomorskiego w Energa Basket Lidze za nami! Enea Astoria Bydgoszcz po bardzo ciekawym spotkaniu pokonała Anwil Włocławek 99:96. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Tomislav Gabrić z 23 punktami. Kyndall Dykes rzucił dla gości 30 punktów.

Adrian Bogucki świetnie rozpoczął to spotkanie i dzięki niemu oraz trójce Michała Chylińskiego gospodarze prowadzili już 9:0. Później przewaga rosła do 10 punktów po trafieniu Michała Krasuskiego. Anwil starał się walczyć o lepszy wynik, a pomagali w tym przede wszystkim Krzysztof Sulima i Andrzej Pluta. Ostatecznie jednak po akcji Marcina Nowakowskiego po 10 minutach było 25:20. W drugiej kwarcie bardzo aktywny w ofensywie był Kyndall Dykes, ale to było zdecydowanie za mało. Po kolejnych trafieniach Tomislava Gabricia Enea Astoria uciekała na 12 punktów. Curtis Jerrells i Rotnei Clarke swoimi rzutami dawali nadzieję włocławianom, ale tylko na chwilę. Pierwsza połowa po rzutach wolnych Zane’a Watermana zakończyła się wynikiem 54:45.

Trzecia kwarta była potwierdzeniem wcześniejszej dobrej gry drużyny trenera Artura Gronka. Adrian Bogucki i Tomislav Gabrić sprawiali, że przewaga tej ekipy rosła aż do 14 punktów. Anwil nie potrafił zatrzymać rywali w defensywie, a ci wpadali w świetny rytm. Nawet kolejne akcje Dykesa i Jonesa niewiele zmieniały. Po 30 minutach było 78:67. Kolejną część meczu zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczął od trójek Mielczarka i Jerrellsa - zbliżył się tym samym na pięć punktów. Enea Astoria ponownie odskakiwała, chociaż przeciwnicy utrzymywali się w grze. Po rzucie z dystansu Clarke’a przegrywali zaledwie trzema punktami. W kluczowych momentach nie zawiedli Gabrić oraz Sanders, a bydgoszczanie zwyciężyli ostatecznie 99:96.

Enea Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 99:96 (25:20, 29:25, 24:22, 21:29)

Enea Astoria Bydgoszcz: Tomislav Gabric 23, Michał Chyliński 19, Corey Jerrod Sanders jr 17, Adrian Bogucki 16, Michał Krasuski 9, Zane Waterman 8, Marcin Nowakowski 5, Jakub Nizioł 2, Adrian Sobkowiak 0.

Anwil Włocławek: Kyndall Dykes 30, Curtis Jerrells 22, Shawn Jones 16, Rotnei Clarke 10, Andrzej Pluta 9, Artur Mielczarek 5, Krzysztof Sulima 4, Wojciech Tomaszewski 0