PKO Ekstraklasa: 19-latek bohaterem meczu Pogoni Szczecin z Cracovią

Kacper Smoliński strzelił zwycięskiego gola w meczu z Cracovią

Pogoń Szczecin nadal przewodzi tabeli PKO Ekstraklasy. "Portowcy" wygrali u siebie z Cracovią 1:0, a kolejny komplet punktów zespołowi zapewnił młodzieżowiec. Tym razem Kacper Smoliński.

Pogoń wygrała 1:0, ale tylko 1:0. To bowiem zespół gospodarzy dominował na boisku i tworzył sytuacje strzeleckie. Cracovia pnie stwarzała zagrożeń bramce Dantego Stipicy, który zaliczył już 11. mecz w sezonie bez wpuszczonego gola.

Nie udał się powrót z urlopu trenerowi Cracovii Michałowi Probierzowi. Jego zespół nie był w stanie pokonać dobrze grającej Pogoni, a zwłaszcza jej defensywy. Za to Pogoń śrubuje rekordy zwycięstw. Niepokonana jest od listopada i pozostanie liderem tabeli po 16. kolejkach - nie musząc się oglądać na wyniki rywali.

Już w 7 min. Sebastian Kowalczyk powinien uzyskać prowadzenie dla Pogoni, jednak z pięciu metrów uderzył głową ponad bramką Karola Niemczyckiego.

10 minut później bramkarz Cracovii wygrał rywalizację sam na sam z Luką Zahovicem, a chwilę później Mariusz Malec po rzucie rożnym mocnym strzałem trafił w poprzeczkę.

Na bramkę gospodarzy trzeba było czekać prawie całą pierwszą połowę. W końcu Alexander Gorgon pociągnął piłkę lewym skrzydłem, dograł na drugi słupek - tam czekał młody Kaper Smoliński, który głową trafił do siatki.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie Pogoń mogła podwyższyć prowadzenie, ale Damian Dąbrowski nie wykorzystał dogrania Zahovicia, trafiając w bramkarza Cracovii. Z kolei w 62. min bramkarz Cracovii w doskonały sposób wybronił strzał Gorgona spoza pola karnego.

Potem gospodarze uspokoili grę. Oddali nieco inicjatywy zespołowi Michała Probierza, ale nie na tyle by goście mocniej zagrozili bramce Dantego.

Ostatecznie goście nie oddali w całym meczu groźnego strzału na bramkę Pogoni, a w takiej sytuacji trudno marzyć choćby o remisie.

"Portowcy" za to wygrali szósty raz z rzędu i umacniają się na szczycie tabeli, a ich bramkarz bije rekordy meczów bez strat. Za tydzień Pogoń podejmie u siebie Piasta Gliwice.

Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0 (1:0)

Bramka: Smoliński 43

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Luis Mata - Sebastian Kowalczyk (79. Tomas Podstawski), Damian Dąbrowski, Alexander Gorgon, Kamil Drygas (90. Igor Łasicki), Kacper Smoliński (63. Adrian Benedyczak) - Luka Zahovic (63. Michał Kucharczyk)

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Ivan Marquez, Matej Rodin (80. Daniel Pik), Michal Siplak - Ivan Fiolic (46. Filip Piszczek), Damir Sadikovic, Florian Loshaj, Pelle van Amersfoort, Thiago - Marcos Alvarez (46. Rivaldinho)

Żółte kartki: Mata, Kowalczyk - Thiago