PlusLiga: Verva przegrała z Resovią! Uraz Damiana Wojtaszka osłabił gospodarzy

Verva – Asseco Resovia 1:3.

W spotkaniu 24. kolejki PlusLigi Verva Warszawa Orlen Paliwa przegrała z Asseco Resovią 1:3. Rzeszowianie zrewanżowali się ekipie ze stolicy za niedawną porażkę 2:3.

Siatkarze z Rzeszowa zaczęli budować przewagę od początku premierowej partii (4:8). Ich mocną bronią w tej części meczu była zagrywka. Różnorodne serwisy sprawiały kłopoty stołecznym przyjmującym; gdy dwoma asami popisał się Fabian Drzyzga (11:18), sytuacja w tym secie była już właściwie wyjaśniona. Asseco Resovia pewnie zmierzała po zwycięstwo. Zepsuty serwis rywali dał im piłkę setową przy stanie 19:24 i wówczas nastąpiły... chwile dekoncentracji w ekipie gości. Verva wygrała trzy akcje z rzędu i dopiero skuteczny atak Nicolasa Szerszenia zamknął tę część meczu (22:25).

Druga odsłona była bardziej wyrównana, a wynik długo oscylował wokół remisu (8:8, 16:16). Dopiero w końcówce, po atakach Michała Superlaka i Artura Szalpuka, gospodarze odskoczyli na trzy oczka (21:18). Siatkarze Vervy poprawili skuteczność w ataku, zdecydowanie lepiej od rywali prezentowali się w bloku, ale też obie ekipy popełniały sporo błędów własnych. Końcówka to festiwal zepsutych zagrywek – seria czterech błędów po obu stronach do stanu 24:22. Seta zamknął skutecznym atakiem Superlak (25:22).

W trzecim secie siatkarze Asseco Resovii odzyskali inicjatywę. Gospodarze dotrzymywali im kroku do stanu 9:9, później skuteczniejsi w ataku rzeszowianie zaczęli budować przewagę (10:13, 11:16). W końcówce seta miała miejsce sytuacja, która znacząco wpłynęła na dalsze losy tej konfrontacji. Po ataku Rafała Buszka, libero gospodarzy Damian Wojtaszek próbował interweniować i upadł na plecy. W kolejnym secie nie był już w stanie kontynuować gry. W kolejnej akcji siatkarze Vervy popełnili błąd i set zakończył się wynikiem 17:25.

Od początku czwartej partii ekipa z Warszawy grała bez Wojtaszka, którego zastąpił na libero przyjmujący Jan Fornal. Kontuzja czołowego zawodnika podłamała gospodarzy, co wykorzystali przeciwnicy. Asseco Resovia bardzo szybko wypracowała wyraźną przewagę (4:8), Verva próbowała jeszcze wrócić do gry, ale rzeszowianie znów odskoczyli (11:17), a w końcówce różnica wzrosła do dziesięciu oczek (12:22). Ostatni punkt meczu wywalczył Rafał Buszek (16:25).

Najwięcej punktów: Michał Superlak (19), Bartosz Kwolek (13) – Verva; Karol Butryn (19), Nicolas Szerszeń (16), Timo Tammemaa (11), Jeffrey Jendryk (10) – Asseco Resovia. MVP: Karol Butryn (18/35 = 51% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy).

Obie ekipy rywalizowały ze sobą ostatnio 28 stycznia w zaległym meczu 11. kolejki. Asseco Resovia przegrała wówczas z Vervą 2:3, choć wygrała dwa pierwsze sety. Teraz udało się rzeszowianom zrewanżować za tamtą porażkę.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Asseco Resovia 1:3 (22:25, 25:22, 17:25, 16:25)

Verva: Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Michał Superlak, Jan Fornal, Andrzej Wrona, Angel Trinidad De Haro – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jan Król, Artur Szalpuk, Igor Grobelny. Trener: Andrea Anastasi.
Resovia: Nicolas Szerszeń, Jeffrey Jendryk, Karol Butryn, Klemen Cebulj, Timo Tammemaa, Fabian Drzyzga – Michał Potera (libero) oraz Piotr Hain, Bartłomiej Krulicki, Rafał Buszek. Trener: Alberto Giuliani.

Wynik meczów 24. kolejki PlusLigi:

2021-02-05: Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (32:30, 27:25, 25:13)
2021-02-06: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Asseco Resovia 1:3 (22:25, 25:22, 17:25, 16:25)
2021-02-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-02-06: Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-02-07: Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2021-02-07: GKS Katowice – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-02-08: Cuprum Lubin – MKS Będzin (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).