Etoile de Besseges: Michał Kwiatkowski szósty w czasówce i drugi w wyścigu

Dobra jazda na czas dała Michałowi Kwiatkowskiemu drugie miejsce w wyścigu Etoile de Besseges

Michał Kwiatkowski zajął szóste miejsce w jeździe indywidualnej na czas, która kończyła wyścig Etoile de Besseges. To dało mu awans na drugie miejsce w klasyfikacji łącznej. Etap wygrał mistrz świata w czasówce Włoch Filippo Ganna, kolega Polaka z ekipy Ineos Grenadiers, a ze zwycięstwa w całym wyścigu cieszył się Belg Tim Wellens z Lotto Soudal. 52. w klasyfikacji łącznej był Łukasz Owsian (Team Arkea-Samsic), a 87. Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka Assos).

Przed finałowym etapem Kwiatkowski zajmował czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem był Wellens. Belg pokonał trasę czasówki w 15 minut i 29 sekund, zaledwie pięć sekund szybciej od Polaka. Kolarzowi Lotto Soudal dało to czwarte miejsce na etapie i pozwoliło przypieczętować końcowy triumf w wyścigu.

W niedzielę najszybszy był Ganna, a na podium stanął jeszcze jeden kolarz z ekipy Kwiatkowskiego. Trzecie miejsce zajął bowiem Brytyjczyk Ethan Hayter. 10,5-kilometrową trasę, z której znaczna część była płaska, a finałowe 2,5-kilometra miało średnie nachylenie sześć procent, pokonał w 15 minut i 21 sekund. Hayter startował jako jeden z pierwszych i bardzo długo jego rezultatu nikt nie poprawiał.

Ostatecznie udało się to tylko dwóm zawodnikom. Najpierw lepszy od Brytyjczyka okazał się Benjamin Thomas. Francuz z Groupama-FDJ jechał przez 15 minut i 10 sekund, a z prowadzenia cieszył się zdecydowanie krócej. Doskonale pojechał bowiem mistrz świata w samotnej jeździe, któremu pokonanie trasy zajęło równe 15 minut. W klasyfikacji łącznej Ganna był ostatecznie 13.