Syn Didiera Drogby zagra w czwartej lidze włoskiej

Piłka nożna
Syn Didiera Drogby zagra w czwartej lidze włoskiej
fot. PAP/EPA
Syn Didiera Drogby (z lewej) - Isaac próbuje iść w jego ślady.

Isaac Drogba, syn słynnego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej Didiera Drogby, występować będzie w zespole Folgore Caratese, w czwartej lidze włoskiej (Serie D).

20-latek jest wychowankiem zespołu młodzieżowego Chelsea, klubu, w którym jego ojciec grał przez wiele lat i stał się legendą (cztery tytuły mistrzowskie, cztery Puchary Anglii, trzy Puchary Ligi i dwa Superpuchary, triumf w Lidze Mistrzów w 2012 r.). Zresztą nie tylko tam.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski napastnik zagra na Malcie. Związał się już z osiemnastym klubem!

 

Ojciec Isaaca dwukrotnie był wybierany najlepszym piłkarzem Afryki, a w ojczyźnie traktowany jest jak bohater. Jest rekordzistą pod względem strzelonych bramek w reprezentacji - 65. W latach 2002-2014 rozegrał 105 meczów w narodowych barwach. Uczestniczył m.in. w mistrzostwach świata w 2006, 2010 i 2014 roku. Jesienią chciał startować w wyborach na stanowisko prezesa Piłkarskiej Federacji Wybrzeża Kości Słoniowej (FIF), ale jego kandydatura została odrzucona przez komisję wyborczą.

 

Młody Drogba, któremu będzie bardzo trudno dorównać sukcesami ojcu, trafił do klubu z prowincji Monza w Lombardii z francuskiego Guingamp. Jak ojciec występuje na pozycji napastnika.

 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze