Babilon MMA 20: Znamy bohaterów walki wieczoru

Sporty walki
Babilon MMA 20: Znamy bohaterów walki wieczoru
fot. PAP
Łukasz Sudolski i Joachim Christensen zmierzą się w walce wieczoru Babilon MMA 20

Już wiadomo, kto wystąpi w walce wieczoru podczas gali Babilon MMA 20. W klatce spotkają się Łukasz Sudolski (8-0, 5 KO, 1 SUB) i Joachim Christensen (15-8, 5 KO, 5 SUB). Stawką będzie mistrzowski pas w kategorii półciężkiej.

Jubileuszowa gala Babilon MMA 20 odbędzie się 26 marca. W magazynie "Koloseum" odkryto pierwsze karty. Jak się okazało, głównym wydarzeniem tej gali będzie walka Sudolskiego z Christensenem o pas w kategorii półciężkiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kevin Szaflarski celuje w UFC

 

Sudolski sześć z ośmiu dotychczasowych walk stoczył właśnie w Babilon MMA. Każdą wygrał, więc jest przekonany, że zapracował na mistrzowską szansę.

 

- W końcu się doczekałem. Myślę, że zasłużyłem na walkę o pas. Pokazałem, że potrafię skończyć rywala przed czasem czy walczyć na pełnym dystansie. Można powiedzieć, że jestem takim wychowankiem Babilon MMA - powiedział Polak.

 

- On na pewno mnie zweryfikuje w pewien sposób, bo jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Walczył w UFC... Wydaje mi się, że na tym etapie kariery to będzie odpowiedni rywal - dodał.

 

Christensen to bardzo doświadczony zawodnik. W MMA zadebiutował w 2007 roku. Na swoim koncie ma cztery walki w UFC, z których wygrał jedną. Przegrał między innymi z Dominickiem Reyesem.

 

- Nie zapominajmy, z kim on przegrywał w UFC. Dał świetną walkę z Dominickiem Reyesem, który był niedawno przeciwnikiem Jana Błachowicza w starciu o pas. To zawodnik doświadczony, o odpowiednim poziomie. To bardzo dobra weryfikacja na tym etapie, bo Łukasz do tej pory wszystkich rywali "rozjeżdżał" - ocenił matchmaker organizacji Babilon MMA Artur Gwóźdź.

 

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze