Suzuki Puchar Polski: Emocje w Lublinie! Arged BMSlam Stal lepsza od gospodarzy

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. pokonała gospodarzy Suzuki Pucharu Polski, Pszczółkę Start Lublin 80:73 i zagra w półfinale przeciwko Enea Zastalowi BC Zielona Góra. Najlepszym graczem gości był Chris Smith z 18 punktami, 10 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Devin Searcy - zdobył 16 punktów i 10 zbiórek.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie i głównie dzięki trafieniom Thomasa Davisa oraz Devina Searcy’ego prowadzili już 11:3. Straty starali się odrabiać Josip Sobin oraz Taurean Green, ale w tym momencie to było za mało na rozpędzonych rywali. Dzięki rzutom Martinsa Laksy po 10 minutach było 17:12. W drugiej kwarcie Arged BMSlam Stal zbliżała się na dwa punkty po trójce Jamesa Florence’a. Devin Searcy oraz Yannick Franke błyskawicznie sprawiali jednak, że przewaga ponownie wynosiła siedem punktów. Ostrowianie zareagowali… serią 7:0 i po wsadzie Chrisa Smitha doprowadzili do wyrównania. Późniejszy rewelacyjny fragment w wykonaniu Marka Ogdena dawał przyjezdnym prowadzenie! Po trafieniu Smitha pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:34.

Trzecią kwartę ekipa trenera Igora Milicicia rozpoczęła od kontynuacji dobrej gry z poprzedniej części gry. Dlatego po trójce Jakuba Garbacza miała już dziewięć punktów przewagi. W pewnym momencie obie drużyny miały problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Szybciej sytuację opanowali przyjezdni - po trójkach Greena oraz Mokrosa mieli aż 11 punktów przewagi. Pszczółka Start odpowiedziała serię 6:0 i dzięki trafieniu Dorsey-Walkera przegrywała zaledwie 56:60 po 30 minutach. Arged BMSlam Stal praktycznie od początku musiała budować prowadzenie - po rzucie wolnym Josipa Sobina wynosiła ona już 10 punktów. To jednak nie zatrzymało lublinian, którzy reagowali trafieniami Laksy i Łączyńskiego. W kluczowym momencie gospodarzom brakowało skuteczności, a rywale głównie dzięki Smithowi utrzymywali różnicę na swoją korzyść. Ostatecznie zwyciężyli 80:73.

Pszczółka Start Lublin - Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 73:80 (17:12, 17:26, 22:22, 17:20)

Pszczółka Start Lublin: Devin Searcy 16, Sherron Dorsey-Walker 14, Yannick Franke 13, Martins Laksa 12, Thomas Davis 8, Kamil Łączyński 6, Roman Szymański 2, Kacper Borowski 2, Damian Jeszke 0, Mateusz Dziemba 0

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Chris Smith 18, Trey Kell 14, Mark Ogden 13, James Florence 9, Tauren Green 9, Jakub Garbacz 8, Josip Sobin 5, Jarosław Mokros 3, Szymon Ryżek 1