MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Sven Kramer wycofał się z wyścigu drużynowego

Zimowe
MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Sven Kramer wycofał się z wyścigu drużynowego
fot. PAP/EPA
Sven Kramer nie wystąpi w piątkowym drużynowym biegu na dochodzenie w mistrzostwach świata w Heerenveen.

Słynny holenderski panczenista Sven Kramer nie wystąpi w piątkowym drużynowym biegu na dochodzenie w mistrzostwach świata w Heerenveen. Jako powód wycofania reprezentant gospodarzy podał kontuzję kręgosłupa.

Decyzja o rezygnacji z występu to jednocześnie koniec udziału Kramera w czempionacie. Nie ma go na liście startowej na innych dystansach.

 

W czwartek, pierwszym dniu zawodów, Kramer fatalnie spisał się na dystansie 5000 m, czyli na swym koronnym, na którym zdobył wszystkie trzy indywidualne tytuły mistrza olimpijskiego – w Vancouver, Soczi i Pjongczangu. Siedem lat temu w Rosji sięgnął też po złoto w wyścigu drużynowym.

 

Tymczasem legendarny łyżwiarz na doskonale sobie znanym torze Thialf zajął przedostatnie, 19. miejsce i stracił blisko pół minuty do zwycięzcy Szweda Nilsa van der Poela.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy skoczkowie nie wystąpią na mistrzostwach świata juniorów!

 

Jak podkreślają holenderskie media, nic nie zapowiadało takiego koszmarnego występu. W styczniu w Heerenveen Kramer startował w dwóch edycjach Pucharu Świata, a w jednym z biegów na 5000 m był drugi.

 

Nie ustają też spekulacje, że 34-letni Kramer, który ma w dorobku aż 30 tytułów mistrza świata w różnych konkurencjach, niebawem zakończy karierę, choć prawdopodobnie to się stanie po igrzyskach w Pekinie.

 

Na piątek w MŚ w łyżwiarstwie szybkim, oprócz wyścigów drużynowych, zaplanowano zmagania sprinterek i sprinterów na 500 m.

 

Transmisje mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim z Heerenveen na sportowych antenach Polsatu.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie