Michał Pazdan "wyleciał" z boiska za brutalny faul na byłym reprezentancie Anglii

Michał Pazdan został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na Aaronie Lennonie.

Nie był to wymarzony początek weekendu dla Michała Pazdana. Polski obrońca występujący w tureckim MKE Ankaragucu SK w meczu 25. kolejki Super Ligi przeciwko Kayserisporowi został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na Aaronie Lennonie. Pazdan bezpardonowo potraktował Anglika w 26. minucie, ale mimo gry w osłabieniu przez większość czasu, zespół ze stolicy Turcji zdołał bezbramkowo zremisować z gospodarzami.

Pazdan, który długo leczył kontuzję (miał złamany palec) przez ponad miesiąc był wykluczony z gry. Jeszcze 6 grudnia 38-krotny reprezentant Polski zagrał w meczu z Antalyasporem (0:1) w 11. kolejce. 33-latek wrócił do gry 25 stycznia w 21. serii spotkań ligi tureckiej.

Właśnie 6 grudnia były reprezentant Polski rozegrał swój ostatni mecz w pełnym wymiarze czasowym. Od tamtej pory wystąpił trzy razy, ale łącznie przebywał na murawie 100 minut. Pazdan rozegrał kolejno: 29, 45 i 26 minut. Z tym, że ostatni mecz zakończył się dla niego przed wcześniej z powodu czerwonej kartki, którą został ukarany za brutalny faul.

W sobotnim meczu z zespołem prowadzony przez byłego trenera Wisły Kraków - Dana Petrescu, Pazdan bezmyślnym i zarazem bardzo ostrym faulem zatrzymał gracza Kayserispor - Lennona. 21-krotny reprezentant Anglii padł na murawę, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało i mógł kontynuować grę.

Natomiast sędzia spotkania Halil Umut Meler bez wahania ukarał Pazdana czerwoną kartką. Polak próbował protestować, ale na nic się to zdało. Turecki arbiter nie miał żadnych wątpliwości, co do słuszności swojej decyzji. I trudno się z sędzią z Izmiru nie zgodzić, gdy patrzy się na brutalne wejście byłego zawodnika Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok.

W zespole gości Pazdan po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, ale uczestnik Euro 2016 na własne życzenie go nie dokończył. Z kolei inny nasz rodak, który występuje w drużynie z Ankary - Daniel Łukasik pojawił się na murawie w 41. minucie w miejsce Emre Güral. Natomiast w miejscowej ekipie grał Karlo Muhar do 33. minuty, który jest wypożyczony z Lecha Poznań.

MKE Ankaragucu SK sobotnim remisem (0:0) przerwało serię trzech porażek z rzędu. Jednak stołeczni zajmują nadal dwudziestą, przedostatnią lokatę w tureckiej elicie.