Lukas Podolski i spółka upokorzeni! Festiwal strzelecki w wykonaniu Gabończyka

W 15. kolejce Super Ligi, Antalyaspor, którego kapitanem jest Lukas Podolski został rozgromiony przez beniaminka Hatayspor 0:6.

We wtorkowe popołudnie w tureckiej ekstraklasie doszło do niesamowitego meczu. W 15. kolejce Super Ligi, Antalyaspor, którego kapitanem jest Lukas Podolski został rozgromiony przez beniaminka Hatayspor 6:0. Co ciekawe, cztery gole dla ekipy przyjezdnej w jednej połowie strzelił Aaron Boupendza. Gabończyk skompletował hat-tricka w trzynaście minut!

Koszmar Podolskiego i spółki zaczął się już w 8. minucie, gdy po podaniu byłego zawodnika AS Monaco - Adamy Traore wynik spotkania otworzył Boupendza. Boczny napastnik z Gabonu kolejne trafienie zapisał na swoim koncie dziewięć minut później, tym razem po dograniu piłki przez Alexandrosa Katranisa.

Gabończyk i jego ekipa, która wywalczyła awans do tureckiej elity w zeszłym sezonie, nie zamierzali na tym poprzestawać. Po 21 minutach gry Boupendza skompletował hat-tricka. Dwa pierwsze gole 15-krotny reprezentant Gabonu strzelił lewą nogą. Z kolei po raz trzeci pokonał Ruuda Boffina uderzeniem głową po dośrodkowaniu Strahila Popova.

Szybki hat-trick Boupendzy nie sprawił, że beniaminek był nasycony. W 35. minucie inny gracz z Afryki pokonał belgijskiego bramkarza Antalyasporu. Nigeryjczyk Babajide Akintola zamienił podanie byłego napastnika Manchesteru United Mame Dioufa na czwartego gola w tym szalonym starciu.

Drużyna w szeregach, której występują tacy uznani zawodnicy jak: Podolski (pełni funkcję kapitana), Nuri Sahin, czy brazylijski środkowy obrońca Naldo, mieli już serdecznie dosyć gry przeciwko Hataysporowi. Na domiar złego w pierwszej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy, padł piąty gol dla gości. Autorem bramki był po raz czwarty Boupendza, który tym razem strzałem prawą nogą zaskoczył Boffina po asyście Akintola.

Co ciekawe, trener gospodarzy Ersun Yanal w 28. minucie przy stanie 0:3 dokonał aż trzech korekt w składzie. One jednak nie przyniosły żadnego efektu. Podolski beznadziejny występ zakończył w drugiej połowie, a konkretnie w 64. minucie, gdy został zmieniony przez 21-letniego Dogukana Sinik.

Przez niemal całą drugą połowę utrzymywał się wynik 0:5, ale w 90. minucie szóstego gola dla ekipy z Antiochii strzelił rezerwowy Mirkan Aydin. Niemiecki napastnik tureckiego pochodzenia dwie minuty wcześniej pojawił się na murawie i ustalił końcowy rezultat na 6:0 dla przyjezdnych.

Niekwestionowanym bohaterem meczu został Boupendza, który opuścił plac gry w 82. minucie. 24-latek w tym sezonie na boiskach ligi tureckiej rozegrał 12 spotkań i strzelił 7 goli. Gabończyk wraz z trójką innych zawodników jest wiceliderem klasyfikacji strzelców Super Ligi.

Po wtorkowej klęsce Antalyaspor, w którym w przeszłości występowali polscy obrońcy - Jarosław Bieniuk i Piotr Dziewicki, zajmuje 15. miejsce. Z kolei Hatayspor plasuje się na 6. lokacie w tabeli Super Ligi.