Liga Mistrzów: Kylian Mbappe poprowadził PSG do zwycięstwa nad Juventusem

Kylian Mbappe

PSG pokonało Juventus 2:1 w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Paryżanie wypracowali sobie przewagę w pierwszej połowie i pomimo licznych prób w drugiej odsłonie spotkania, goście nie potrafili doprowadzić chociażby do remisu. W pierwszym składzie turyńczyków spotkanie rozpoczął Arkadiusz Milik.

Polak zasłużył sobie na szansę w Lidze Mistrzów dwoma ostatnimi występami ligowymi. Świeżo ściągnięty do zespołu napastnik ma już na koncie dwie bramki w Serie A. Na ich zdobycie potrzebował zaledwie 15 minut. Trener Allegri postanowił więc posłać do boju Polaka razem z Dusanem Vlahoviciem.

Ani jeden, ani drugi nie mieli jednak łatwego zadania w starciu z PSG. Paryżanie dominowali, a kiedy turyńczycy odzyskiwali już piłkę, nie przebierali w środkach i rzucali dalekie podania w stronę duetu napastników. Po jednym z takich zagrań - w 3. minucie - Milik zdołał oddać strzał głową, ale nie sprawił on trudności Gianluigiemu Donnarummie. Gospodarze pokazywali natomiast grę, do której przyzwyczaili kibiców w tym sezonie. W 5. minucie Neymar wykonał widowiskowe podanie górą do Kyliana Mbappe, który huknął bez przyjęcia i otworzył wynik spotkania. Nieco ponad kwadrans później było już 2:0 dla gospodarzy. W 22. minucie Achraf Hakimi podłączył się do akcji ofensywnej i zdołał odnaleźć podaniem Mbappe w polu karnym. Francuz ponownie był bezbłędny, nie dając szans Matti Perinowi.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy PSG miało doskonałą okazję, aby przesądzić o losach rywalizacji. W głównej roli ponownie wystąpił Mbappe, który jednak postanowił za wszelką cenę kończyć akcję samemu zamiast podać do lepiej ustawionego Neymara. W konsekwencji nie trafił do bramki i po raz kolejny w tym sezonie rozzłościł kolegę z drużyny. Egoizm Mbappe zemścił się na całej drużynie w 53. minucie. Filip Kostić posłał dokładną centrę w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się wprowadzony na boisko w przerwie Weston McKennie.

Do końca spotkania Juventus miał jeszcze kilka okazji na doprowadzenie do remisu, ale żadnej z nich nie potrafił wykorzystać. PSG, choć spuściło w drugiej połowie z tonu, utrzymało prowadzenie 2:1 i udanie rozpoczęło sezon 2022/2023 w Lidze Mistrzów.

PSG - Juventus 2:1 (2:0)

Bramki: Kylian Mbappe 5, 22 - Weston McKennie 53