Robert Lewandowski: Sukcesu nie mierzy się liczbą pucharów

Piłka nożna
Robert Lewandowski: Sukcesu nie mierzy się liczbą pucharów
Fot. PAP
Robert Lewandowski po raz dziewiąty wygrał plebiscyt "Piłki Nożnej".

- Jest kilka powodów, dla których to wyróżnienie jest dla mnie szczególnie cenne. Trafne jest stwierdzenie, że sukcesu nie mierzy się liczbą pucharów, ale tym jaki dystans trzeba przebyć, aby dotrzeć w miejsce, w którym jesteś, stamtąd gdzie byłeś - powiedział Robert Lewandowski, który po raz dziewiąty w karierze otrzymał nagrodę Piłkarza Roku 2020 w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna".

Miniony rok był najlepszy w karierze kapitana reprezentacji Polski. 32-latek z Bayernem zdobył wszystkie najważniejsze trofea, a do tego dołożył tytuł najlepszego piłkarza roku FIFA. Lewandowski został doceniony również w Polsce. Najpierw wygrał 86. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski, a następnie otrzymał tytuł Piłkarza Roku 2020 w plebiscycie "Piłki Nożnej". 

 

- Naprawdę jestem szczęśliwy, że moja wieloletnia praca została doceniona. Dla mnie to wielki zaszczyt. Jeśli słuchają młodzi sportowcy, to bardzo chciałbym, żebyście zapamiętali, że wszystko w życiu jest możliwe - mówił RL9. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Marek Papszun: Wszystko w mojej przygodzie z futbolem przebiega tak, jak należy

 

Napastnik Bayernu Monachium podkreślił również, że sport to nie tylko zwycięstwa, ale też porażki. Ponadto nadmienił, jak istotny jest sport w naszym życiu. 

 

- Porażki nas kształtują, a zwycięstwa dodają skrzydeł. Najcenniejsze w sporcie jest to, że pokonuje wszelkie bariery i zarazem jednoczy ludzi. Oby zawsze tak było - zaznaczył. 

 

Na koniec Lewandowski podziękował kapitule plebiscytu za przyznanie nagrody. 

 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze