Tauron Liga: Zaskakująca porażka Grot Budowlanych

Budowlani – Pałac 1:3.

W spotkaniu 20. kolejki Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały z drużyną Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 1:3. Walczące o grę w fazie play-off bydgoszczanki sprawiły sporą niespodziankę.

Siatkarki z Bydgoszczy rozpoczęły to spotkanie z ogromnym animuszem (1:6), w ich grze widać było, że są zmotywowane do tego, by wywieźć z Łodzi punkową zdobycz. Choć w środkowej części seta gospodynie ruszyły do odrabiania strat (12:14), ale rywalki odpowiedziały punktową serią przy zagrywkach Alexandry Dascalu (12:21). Seta zakończył natomiast skuteczny atak tej zawodniczki (18:25).

W drugiej odsłonie, podobnie jak w pierwszej gospodynie miały problemy z przyjęciem, co przekładało się na słabszą skuteczność w ataku. Bydgoszczanki znów dobrze zaczęły (4:8), gospodynie szybko odrobiły straty (9:9), ale dalsza część seta stała pod znakiem przewagi przyjezdnych (10:15, 15:21). Wynik na 21:25 ustalił punktowy blok Regiane Bidias.

Trzecia partia była zdecydowanie bardziej wyrównana od poprzednich. Wynik długo oscylował wokół remisu, a bydgoszczanki po ataku Bidias miały piłkę meczową (23:24). W kolejnej akcji zaserwowały jednak w siatkę i rozpoczęła się rywalizacja na przewagi. W niej Pałac miał w górze dwie kolejne piłki na rozstrzygnięcie tej partii. Skuteczniej zaprezentowały się jednak Veronica Jones-Perry oraz Monika Fedusio, które przesądziły o zwycięstwie łodzianek 28:26.

Wydawało się, że po takiej końcówce seta siatkarki Grot Budowlanych złapią wreszcie właściwy rytm. Czwartą odsłonę rozpoczęły znakomicie (8:2), z biegiem seta ich przewaga jednak topniała, a po ataku Magdaleny Mazurek Pałac odrobił straty (17:17). Końcówka należała do bydgoszczanek. Piłkę meczową wywalczyła Dascalu (19:24), a Ewelina Żurowska zakończyła tę konfrontację skutecznym atakiem (20:25).

Najwięcej punktów: Veronica Jones-Perry (15), Monika Fedusio (14) – Grot Budowlani; Regiane Bidias (18), Alexandra Dascalu (18), Ewelina Żurowska (18), Marta Ziółkowska (12) – Polskie Przetwory Pałac. MVP: Alexandra Dascalu.

Grot Budowlani Łódź – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 1:3 (18:25, 21:25, 28:26, 20:25)

Budowlani: Oliwia Poreda, Veronica Jones-Perry, Anna Lewandowska, Paulina Damaske, Monika Fedusio, Weronika Centka – Maria Stenzel (libero) oraz Oliwia Michalak, Małgorzata Lisiak, Justyna Kędziora, Zuzanna Górecka. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Pałac: Regiane Bidias, Magdalena Hawryła, Alexandra Dascalu, Ewelina Żurowska, Marta Ziółkowska, Agata Michalewicz – Monika Jagła (libero) oraz Magdalena Mazurek. Trener: Piotr Matela.