Australian Open: Ashleigh Barty - Karolina Muchova. Relacja i wynik na żywo

Ashleigh Barty i Karolina Muchova zmierzą się w ćwierćfinale Australian Open. Faworytką wydaje się liderka rankingu WTA, ale czeska tenisistka sprawiła już jedną niespodziankę w poprzedniej rundzie. Czy teraz zaskoczy także Australijkę? Relacja i wynik na żywo ćwierćfinałowego meczu Ashleigh Barty - Karolina Muchova od godz. 1:00 na Polsatsport.pl.

Czas na pojedynek pierwszej rakiety świata i jednej z sensacji tegorocznego Australian Open. Ashleigh Barty i Karolina Muchova zmierzą się w walce o półfinał jednego z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych na świecie.

Dla Barty turniej we własnym kraju przebiega bardzo pomyślnie. Liderka światowego rankingu tenisistek po raz trzeci z rzędu awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open. Reprezentantka gospodarzy w poniedziałek pokonała Amerykankę Shelby Rogers 6:3, 6:4. W tej edycji nie oddała jeszcze ani jednego seta, a to osiągnięcie może poprawić właśnie w ćwierćfinale.

W ćwierćfinale, w którym spotka się z Karoliną Muchovą. Czeszka w drodze do tej fazy turnieju wyeliminowała m.in. Elise Mertens z Belgii - 7:6 (7-5), 7:5. Ten wynik można rozpatrywać w kategorii sensacji, bowiem początek spotkania nie zapowiadał jej sukcesu - w pierwszym secie przegrywała 0:4 i 2:5. 24-letnia Muchova, ćwierćfinalistka Wimbledonu sprzed dwóch lat, w Melbourne nigdy wcześniej nie przeszła drugiej rundy. Teraz ma wyśmienitą okazję, aby poprawić swój bilans w meczu z Barty.

Szykuje nam się niezwykle emocjonujące spotkanie, w którym stawką jest upragniony półfinał Australian Open. W tej fazie są już Naomi Osaka i Serena Williams. Zwyciężczyni pojedynku Barty-Muchova zmierzy się z wygraną meczu Jessica Pegula - Jennifer Brady.

Relacja i wynik na żywo meczu Ashleigh Barty - Karolina Muchova na Polsatsport.pl.