Liga Mistrzów: FC Porto - Juventus. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów FC Porto - Juventus

FC Porto sprawiło niespodziankę, wygrywając u siebie z Juventusem Turyn 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W bramce "Starej Damy" stał Wojciech Szczęsny, który nie miał wiele do powiedzenia przy straconych golach. Zobaczcie skrót meczu FC Porto - Juventus Turyn.

Piłkarze Juventusu Turyn w poprzednim sezonie mieli duże ambicje w Lidze Mistrzów. Rywalizację zakończyli jednak na etapie 1/8 rozgrywek, odpadając niespodziewanie z Olympique Lyon. W tym sezonie znów uchodzili za faworyta.

Już na samym początku meczu z FC Porto Wojciech Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki. W 2. minucie fatalny błąd popełnił Rodrigo Bentancur. Chciał zagrać do polskiego bramkarza, tymczasem wystawił piłkę jak na tacy Mehdiemu Taremiemu. Napastnikowi FC Porto nie pozostało nic innego, jak skierowanie jej do siatki. Co więcej, w pierwszej połowie kontuzji nabawił się lider obrony "Starej Damy" Giorgio Chiellini.

Druga połowa rozpoczęła się identycznie. Gospodarze błyskawicznie strzelili gola, tym razem zrobił to Moussa Marega. - To chyba najsłabszy mecz Juventusu od dawna - komentował ekspert Polsatu Sport Paweł Golański. Włosi długo nie byli w stanie stworzyć sobie groźnej sytuacji. W 82. minucie zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Federico Chiesy, co może okazać się kluczowe w kontekście rewanżu.

Skrót meczu FC Porto - Juventus

FC Porto - Juventus Turyn 2:1 (1:0)
Bramki: Taremi 2, Marega 46 - Chiesa 82

FC Porto: Agustin Marchesin - Wilson Manafa, Chancel Mbemba, Pepe, Zaidu - Jesus Corona (90+1. Mamadou Loum), Matheus Uribe, Sergio Oliveira (90+1. Francisco Conceicao), Otavio (57. Luis Diaz) - Moussa Marega (66. Marko Grujić), Mehdi Taremi

Juventus Turyn: Wojciech Szczęsny - Danilo, Matthijs de Ligt, Giorgio Chiellini (35. Merih Demiral), Alex Sandro - Federico Chiesa, Adrien Rabiot, Rodrigo Bentancur, Weston McKennie (63. Alvaro Morata) - Dejan Kulusevski (77. Aaron Ramsey), Cristiano Ronaldo

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.