Luuk de Jong: W pierwszej połowie nie byliśmy sobą

Piłka nożna
Luuk de Jong: W pierwszej połowie nie byliśmy sobą
Fot. PAP/EPA
Luuk de Jong zdobył drugiego gola dla Sevilli.

- W pierwszej połowie to Dortmund był lepszą drużyną. Borussia była zabójczo skuteczna i wykorzystała błędy, które popełniliśmy. W tym spotkaniu bardzo ważne było, aby utrzymywać spokój przy rozgrywaniu piłki - powiedział po spotkaniu z Borussią Dortmund napastnik Sevilli Luuk de Jong.

Holenderski napastnik zwrócił uwagę na fakt, że jego zespół po przerwie grał już dużo lepiej. 

 

- W drugiej połowie zaprezentowaliśmy się już o wiele lepiej. Pokazaliśmy odpowiedni rytm i jakość. Udało się częściej wymieniać futbolówkę i kilkukrotnie dośrodkować w pole karne Borussii - podkreślił de Jong. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Mistrzów: Zwycięstwo BVB po emocjonującej końcówce

 

30-latek docenił również postawę rywali. Zaznaczył, że Borussia dysponuje bardzo dużą jakością, którą potrafi wykorzystać. 

 

- Borussia to bardzo dobra drużyna, która ma w sobie wiele jakości i jako całość jest bardzo silna. Pokazali to zwłaszcza w pierwszej połowie. My nie byliśmy sobą. Na tym poziomie decydują detale. W drugiej połowie wyszliśmy z troszeczkę innym, lepszym nastawieniem - wyjaśniał. 

 

Spotkanie rewanżowe między Borussią a Sevillą zostanie rozegrane 9 marca. De Jong stwierdził, że uzyskanie korzystnego wyniku w Dortmundzie będzie dla jego zespołu sporym wyzwaniem. Niemniej jednak uważa, że odrobienie strat jest możliwe. 

 

- Będzie to bardzo trudne, ale skoro w tym meczu strzeliliśmy dwa gole, to dlaczego mielibyśmy tego nie zrobić na wyjeździe? - zakończył. 

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie