Fortuna Zakłady Bukmacherskie sponsorem tytularnym 1 Ligi do 2024 roku

Piłka nożna
Fortuna Zakłady Bukmacherskie sponsorem tytularnym 1 Ligi do 2024 roku
Fot. Materiały prasowe
Prezes Fortuny Konrad Komarczuk i prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej Marcin Janicki w trakcie podpisania nowej umowy o sponsoring tytularny w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie przedłużyła umowę o sponsoring tytularny z Pierwszą Ligą Piłkarską. Rozgrywki będą nosiły nazwę Fortuna 1 Liga do końca sezonu 2023/2024.

Współpraca Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie z Pierwszą Ligą Piłkarską rozpoczęła się w marcu 2017 roku, kiedy to bukmacher został oficjalnym sponsorem rozgrywek. Ponad rok później, w lipcu 2018 roku firma została sponsorem tytularnym ligi i od tamtej pory rozgrywki noszą nazwę Fortuna 1. Liga. Teraz została podpisana umowa, na mocy której sponsoring tytularny zostaje przedłużony do końca sezonu 2023/2024.

 

- Jesteśmy stabilnym partnerem Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Pracujemy razem już cztery lata, ale przedłużamy umowę i będziemy pracować przez kolejne trzy. Rozgrywki sportowe są ważnym elementem naszego biznesu, a Fortuna 1. Liga znajduje się w pierwszej dziesiątce lig piłkarskich, których wyniki typują nasi klienci. O jej atrakcyjności decyduje lokalny charakter tej ligi. Zaangażowanie i przywiązanie kibiców do swoich lokalnych klubów wpływa na popularność rozgrywek. Druga przyczyna to popularyzacja rozgrywek przez telewizję Polsat – mówi Konrad Komarczuk, prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

 

 

Współpraca sprawiła, że w ciągu ostatnich trzech lat popularność Fortuna 1. Ligi poszła mocno w górę.

 

- Pierwsza Liga Piłkarska to dla nas doskonały partner pod względem sponsoringowym i produktowym. Dzięki rozgrywkom Fortuna 1. Ligi docieramy do niewielkich lokalnie ośrodków w Polsce, przez co możemy popularyzować markę Fortuna. Mogę podzielić się ciekawymi danymi, że liczba zakładów zawieranych na mecze Fortuna 1. Ligi wzrosła w tym okresie o sto procent. Nieskromnie mówiąc, jest to nasza zasługa, bo staramy się, aby nasza oferta na zakłady na rozgrywki Fortuna 1. Ligi była najlepsza na rynku. Mamy mnóstwo możliwości do typowania dla kibiców klubów Fortuna 1. Ligi, ale także dla normalnych użytkowników, którzy niekoniecznie muszą śledzić akurat te rozgrywki - podkreśla Leszek Haba, dyrektor marketingu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

 

Z przedłużenia umowy o sponsoring tytularny bardzo zadowolony jest Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

 

- Przez trzy kolejne sezony Fortuna będzie nam sprzyjała. To już nasza trzecia umowa. Oczywiście bardzo się z tego cieszymy. Myślę, że odpowiednie byłoby też hasło, że prawdziwych przyjaciół i partnerów biznesowych poznaje się w tych trudnych czasach, a niewątpliwie takie były ostatnie 12 miesięcy pandemii  koronawirusa SARS-CoV-2. Na pewno jestem wdzięczny zarządowi Fortuny, ale też wszystkim osobom, które były zaangażowane w ten projekt. To pokazało, że partnerstwo można budować na trwałych i silnych podstawach i ono może długo trwać. Jako cała społeczność pierwszej ligi bardzo się z tego cieszymy - podkreśla Marcin Janicki.

 

Zdaniem sekretarza generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej Macieja Sawickiego ta umowa to potwierdzenie, że polskie rozgrywki ligowe rozwijają się w prawidłowy sposób.  

 

- Jesteśmy przekonani, że z tak solidnym i sprawdzonym partnerem, jakim jest firma FORTUNA, przy wsparciu PZPN, 1 liga będzie dalej budowała prestiż i unikalność rozgrywek przez kolejne sezony. Niespełna rok temu przedłużyliśmy umowę dotyczącą transmisji meczów Fortuna 1 Ligi w telewizji Polsat do końca sezonu 2023/2024, a dziś mamy przyjemność ogłosić kontynuacje współpracy dot. sponsora tytularnego. To pokazuje, że 1. liga to dobrze prowadzony projekt, z ogromnym potencjałem na dalszy rozwój – mówi Maciej Sawicki.

 

W ramach dotychczasowej współpracy sponsor tytularny wraz z pierwszoligowym środowiskiem zorganizował szereg akcji marketingowych i społecznych – m.in.: dwie akcje #FortunaZaGole oraz dwie akcje #FortunaGdyPelnaTrybuna.

 

Po przedłużeniu umowy rozgrywki zachowają identyfikacje wizualną, która została wprowadzona trzy lata temu. Logotyp rozgrywek Fortuna 1. Ligi pojawi się m.in.: na rękawkach strojów meczowych drużyn i bandach reklamowych. Będzie on prezentowany podczas transmisji meczów ligowych na antenie Polsatu Sport. Na przodzie koszulek pierwszoligowych drużyn znajdzie się logotyp Fortuny.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze