Liga Mistrzów: AC Milan bliżej ćwierćfinału

AC Milan pokonał Tottenham 1:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jedynego gola strzelił Brahim Diaz.

Oba zespoły przystępowały do tego spotkania ze swoimi problemami. Problemy zdrowotne mocno ograniczyły potencjał zarówno Milanu, jak i Tottenhamu przed pierwszym spotkaniem 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Lepiej zaczęli gospodarze, którzy bardzo szybko zostali nagrodzeni za odwagę. W siódmej minucie do siatki trafił Brahim Diaz. Goście starali się odgryzać, lecz ich najgroźniejsze akcji kończyły się... spalonymi. Tych w pierwszej połowie odnotowali aż trzy.

Po przerwie aktywniejszą stroną był Tottenham, tyle że niewiele z tego wynikało. Ostatecznie Milan skromnie pokonał "Spurs" i przed rewanżem znajduje się w lepszym położeniu.

Drugie spotkanie zostanie rozegrane 8 marca w Londynie.

AC Milan - Tottenham Hotspur 1:0 (1:0)

Bramka: Diaz 7

AC Milan: Ciprian Tatarusanu - Pierre Kalulu, Simon Kjaer, Malick Thiaw - Alexis Saelemaekers (77. Junior Messias), Rade Krunić, Sandro Tonali (86. Tommaso Pobega), Theo Hernandez - Brahim Diaz (77. Charles De Ketelaere), Olivier Giroud, Rafael Leao (90+1. Ante Rebić)

Tottenham Hotspur: Fraser Forster - Clement Lenglet (81. Ben Davies), Eric Dier, Cristian Romero - Emerson, Oliver Skipp, Pape Sarr, Ivan Perisić - Dejan Kulusevski (70. Richarlison), Son Heung-Min (81. Arnaut Danjuma) - Harry Kane

Żółte kartki: Tonali, Hernandez - Romero, Dier