TAURON Puchar Polski: Chemik Police pierwszym finalistą

Grupa Azoty Chemik Police awansował do finału TAURON Pucharu Polski.

Grupa Azoty Chemik Police wygrał 3:0 w półfinałowym meczu TAURON Pucharu Polski z ŁKS Commercecon Łódź. MVP spotkania wybrano Jovanę Brakocević.

Pierwszym skutecznym atakiem popisała się Jovana Brakocević, która otworzyła wynik spotkania. Policzanki od początku budowały sobie przewagę, którą udało się zachować aż do połowy seta. W pewnym momencie rezultat wynosił aż 23:13 dla Chemika, ale wówczas do gry wróciły łodzianki. Dużo wniosła Ann Kalandadze, która zmieniła wcześniej Aleksandrę Wójcik i z mozołem odmieniała jednostronny przebieg meczu. Policzanki miały spory problem z coraz lepiej grającym ŁKS-em. W końcu jednak Gruzinka popełniła błąd, a wideoweryfikacja wskazała punkt dla Polic. Set zakończył się wynikiem 25:21.

Druga partia to już znacznie bardziej wyrównana walka. Dobrze w barwach ŁKS-u grały Katarina Lazović i Katarzyna Zaroślinśka-Król, która rozkręcała się po słabszym początku, z kolei po drugiej stronie niezmiennie wysoki poziom prezentowały Jovana Brakocević i Martyna Grajber. Obie ekipy szły łeb w łeb, z lekkim wskazaniem na policzanki, ale każdą najmniejszą przewagę szybko niwelowały łodzianki. W końcu po dobrym ataku Kalandadze i stanie 22:23 dla ŁKS-u czas wziął Ferhat Akbas. Ta przerwa okazała się decydująca, bowiem szybko odpowiedziały kolejno Brakocević, Baijens i Grajber, a set zakończył się wynikiem 25:23 dla Polic. W Nysie było już 2:0 dla Chemika.

Policzanki szybko przeniosły entuzjazm z drugiej partii na kolejnego seta. Po dobrych akcjach Stranzali i skutecznej kontrze Brakocević prowadziły już 3:1, a czas musiał wziąć Michał Masek. To jednak nie przyniosło rezultatu, a w Nysie szybko zrobiło się 10:4. Wobec tego na boisku pojawiły się na podwójnej zmianie Aleksandra Pasznik oraz Agata Wawrzyńczyk. Także zmiana nie pomogła, bowiem przewaga Chemika utrzymywała się, a w pewnym momencie było 17:11 dla policzanek. W końcu skuteczną akcją popisała się wracająca na parkiet Zaroślińska-Król oraz Kalandadze, a Chemik zaczął popełniać coraz więcej błędów. Sama końcówka przebiegła bardzo nerwowo, ale ostatecznie to Chemik zdobył dwa punkty po czasie przy stanie 23:22 i wygrał całe spotkanie. ŁKS był podobnie jak w poprzednich blisko wyrównania, ale decydujące okazały się punkty tracone na początku. Chemik Police oficjalnie znalazł się w finale TAURON Pucharu Polski, w którym czeka na zwycięzcę starcia E.Leclerc Moya Radomka Radom - Grot Budowlani Łódź.

ŁKS Commercecon Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (21:25, 23:25, 22:25)

MVP: Jovana Brakocević (Grupa Azoty Chemik Police)

ŁKS Commercecon Łódź: Katarina Lazovic, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik, Nadja Ninkovic, Britt Bongaerts - Krystyna Strasz (libero) - Joanna Pacak, Anna Kałandadze, Magdalena Saad (libero), Aleksandra Pasznik, Agata Wawrzyńczyk

Grupa Azoty Chemik Police: Marlena Kowalewska, Olga Strantzali, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Grajber, Indy Baijens - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Paulina Bałdyga, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk