Copa America 2021: Australia i Katar zrezygnowały z gry

Piłka nożna
Copa America 2021: Australia i Katar zrezygnowały z gry
fot. PAP

Australia i Katar nie wystąpią w turnieju Copa America, który ma się odbyć od 11 czerwca do 10 lipca w Argentynie i Kolumbii - poinformował sekretarz generalny Konfederacji Piłkarskiej Ameryki Południowej (CONMEBOL) Gonzalo Belloso.

Wyjaśnił, że decyzję podjęto po tym, jak Azjatycka Konfederacja Piłki Nożnej, której członkami są Australia i Katar, przesunęła termin eliminacji mistrzostw świata 2022, co spowodowało kolizję z terminami innych meczów. Katar będzie gospodarzem mundialu 2022.

 

47. edycja Copa America miała się odbyć w ubiegłym roku, z udziałem zaproszonych drużyn Kataru i Australii. Katar miał grać w grupie północnej z Brazylią, Ekwadorem, Wenezuelą, Peru i Kolumbia, natomiast Australia w południowej z Boliwią, Urugwajem, Paragwajem, Chile i Argentyną. Wskutek pandemii COVID-19 turniej przełożono na bieżący rok.

 

Agencja Reuters podała, powołując się na źródło w CONMEBOL, że jest rozważane zaproszenie dwóch innych zespołów, ale impreza odbędzie się niezależnie od tego, czy będzie ich 10 czy 12.

 

Tytułu ma bronić Brazylia, która w rozegranym w Rio de Janeiro finale poprzedniego turnieju w 2019 roku pokonała Peru 3:1.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie