Adam Małysz ostro o polskiej zawodniczce. Nie zostawił na niej suchej nitki!

Zimowe
Adam Małysz ostro o polskiej zawodniczce. Nie zostawił na niej suchej nitki!
fot. Cyfrasport
Kamila Karpiel

Adam Małysz w dobitny sposób wypowiedział się na temat Kamili Karpiel, która w jednym z wywiadów skrytykowała metody treningowe Łukasza Kruczka - odpowiedzialnego za żeńską kadrę w skokach narciarskich.

Karpiel w wywiadzie dla skijumping.pl przyznała, że Kruczek nie umie dostosować się do jej strategii przygotowań oraz, że bardzo ciężko współpracuje się jej z byłym szkoleniowcem męskiej kadry.

 

Takie słowa nie spodobały się Adamowi Małyszowi, który z kolei na łamach Gazety Wyborczej dosadnie skrytykował polską zawodniczkę.

 

- W dni startów powinna się maksymalnie koncentrować na skokach. Powiedziała, że trener Kruczek jeszcze nie umie się wpasować w jej strategię trenowania. Więc to trener ma się dostosować? Mam wrażenie, że Kamila chciałaby trenera, który dostosowałby się do ćwiczeń, jakie ona chce wykonywać, bo akurat te lubi. Oraz do pory, w której chce je wykonywać. Tymczasem nie tędy droga - zaznaczył Małysz.

 

Zobacz także: PŚ w Rasnovie: Polska siódma w konkursie drużyn mieszanych

 

20-letnia Karpiel na ostatnich zawodach Pucharu Świata w Rasnovie zajęła odpowiednio 30. oraz 38. lokatę. Jej najlepszy wynik to 22. miejsce na mistrzostwach świata w Seefeld w 2019 roku.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze