Ferdinando De Giorgi zwolniony z Cucine Lube Civitanova!

Siatkówka
Ferdinando De Giorgi zwolniony z Cucine Lube Civitanova!
fot. Cyfrasport
Ferdinando De Giorgi zwolniony z Cucine Lube Civitanova.

Trener Cucine Lube Civitanova Ferdinando De Giorgi oraz jego asystent Nicola Giolito zostali zwolnieni - poinformował w czwartek włoski klub. Decyzja o pożegnaniu się ze sztabem szkoleniowym zapadła dzień po dotkliwej porażce z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

W czwartek włoski klub Cucine Lube Civitanova poinformował o zwolnieniu dotychczasowego trenera Ferdinando De Giorgiego. Z pracą pożegnał się także jego asystent Nicola Giolito. Kulisy decyzji oraz jej uzasadnienie podano na stronie internetowej Lube Volley.

 

- To trudna decyzja, podjęta u szczytu okresu, który po zwycięstwie w Pucharze Włoch nie był zbyt pomyślny dla zespołu, a także charakteryzował się wyraźnie trudnymi relacjami na boisku - wyjaśniono w oświadczeniu.


ZOBACZ TAKŻE: PGE Skra przegrała z Zenitem Kazań

 

W ciągu najbliższej doby mamy poznać także nazwisko nowego szkoleniowca.

 

- Ujawnienie szczegółów dotyczących nowego trenera nastąpi w ciągu najbliższych 24 godzin. Dziękujemy Ferdinando De Giorgiemu i Nicoli Giolito za wykonaną godną pochwały pracę i przyczynienie się do zapisania stron czerwono-białej historii, dzięki zdobyciu bardzo ważnych trofeów zarówno w kraju, jak i za granicą - dodano.

 


Taka decyzja może być pokłosiem ostatniej porażki z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów. W środę polska drużyna rozegrała świetne spotkanie i pokonała Lube (triumfatorów poprzedniej edycji) na wyjeździe 1:3. To stawia Włochów w trudnej sytuacji, bowiem do awansu będą potrzebowali zwycięstwa za trzy punkty oraz wygranej w "złotym secie".

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie