PlusLiga będzie mówić po serbsku?

Siatkówka
PlusLiga będzie mówić po serbsku?
Fot. Cyfrasport
Jeśli wszystkie plotki się potwierdzą, to w PlusLidze może zagrać dwóch mistrzów Europy, pracować w Polsce będzie też ich trener. Będziemy też mogli oglądać w akcji trzech wicemistrzów Europy ze Słowenii.

Nie ustają plotki na temat nowych, spektakularnych transferów serbskich siatkarzy, a także trenerów, którzy w nowym sezonie mają trafić do PlusLigi. Według włoskich mediów coraz bliżej Aluronu CMC Warta Zawiercie jest jeden z najbardziej charakterystycznych bałkańskich zawodników – Uros Kovacević. Są też nowe wieści w sprawie transferu Aleksandara Atanasijevicia.

O przyjmującym reprezentacji Serbii, mistrzu Europy z 2019 roku, gwieździe m.in. włoskiej Modeny i Itas Trentino, który przeniósł się do Chin (tam sobie nie pograł, bo sezon nie ruszył z powodu koronawirusa) pisaliśmy już w połowie stycznia w kontekście zainteresowanie usługami Urosa ze strony Jastrzębskiego Węgla. Teraz włoskie media donoszą, że Kovacević jest „niemal dogadany” z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, co wcale nie powinno dziwić, zważywszy, że Jurajskich Rycerzy prowadzi były trener reprezentacji Serbii Igor Kolaković, a klub ma naprawdę duże ambicje.

 

Nie ustają też plotki na temat powrotu Aleksandara Atanasijevicia do PGE Skry Bełchatów. Zainteresowanie polskim kierunkiem wyraził sam zawodnik, publikując w social mediach mocno sugerujące to posty. Plotki przycichły na chwilę, gdy do gry miała wejść, mająca mocarstwowe plany i równie duży budżet – Piacenza, którą trenuje obecnie Lorenzo Bernardi.

 

Wedle włoskich mediów Aleksandar nie dogadał się jednak z Gas Sales. Zresztą tam wciąż ważny kontrakt ma Georg Grozer. Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której tak mocni i tak „charakterni” zawodnicy, jak Serb i Niemiec rywalizują o tę samą pozycję. To mogłoby rozsadzić zespół od środka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czy Semeniuk meczem z Lube otworzył sobie drzwi do kadry?

 

We Włoszech nie ustają też plotki, że do PGE Skry przeniesie się serbski trener Slobodan Kovać, który już pracował w PlusLidze – w sezonie 2019 prowadził Jastrzębski Węgiel, a jego ostatnim klubem był zamykający tabelę SuperLigi Top Volley Cisterna. Kovać to aktualny trener reprezentacji Serbii, z którą zdobył wspomniane na wstępie mistrzostwo Europy w 2019 roku.

 

Przy okazji warto przypomnieć, że niezwykle aktywna na rynku transferowym Asseco Resovia Rzeszów też ponoć chce postawić na bałkański kierunek. Mowa oczywiście o planach ściągnięcia na Podpromie dwóch Słoweńców – Tine Urnauta oraz Jana Kozamernika. Ten drugi jest już ponoć „zaklepany” przez klub, którego trenerem jest selekcjoner Słowenii  Alberto Giuliani.

 

Gdyby te wszystkie plotki się potwierdziły – fani PlusLigi mogą tylko zacierać ręce. Każdy z wymienionych powyżej siatkarzy to klasa co najmniej europejska, a do tego duża osobowość.

 

Kovacević potrafił wygrywać rywalizację o miejsce w składzie z samym Eaervinem N’Gapethem. Tak jak Francuz jest zawodnikiem niezwykle charyzmatycznym, niekonwencjonalnym, potrafiącym pociągnąć za sobą całą drużynę.

Robert Małolepszy, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie