Były kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski zastąpi Vitala Heynena?

Siatkówka
Były kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski zastąpi Vitala Heynena?
fot. Cyfrasport
Kto zastąpi Vitala Heynena w Sir Safety Perugia?

Środowisko siatkarskie obiegła ostatnio sensacyjna informacja. Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych trenerów ostatniej dekady po wielu latach współpracy rozstanie się z klubem. Zdaniem argentyńskich i brazylijskich mediów Marcelo Mendez nie będzie już prowadził ekipy Sada Cruzeiro i w przyszłym sezonie ma zastąpić Vitala Heynena w Sir Safety Perugia.

Marcelo Mendez urodził się w 1964 roku w Buenos Aires. Jest twórcą potęgi brazylijskiego klubu Sada Cruzeiro, w którym pracuje od 2009 roku. Z tą ekipą m.in. trzykrotnie zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata (2013, 2015, 2016), siedem razy wywalczył tytuł najlepszej drużyny kontynentu i sześć razy sięgnął po mistrzostwo kraju.

 

Zobacz także: Vital Heynen odejdzie z Perugii po sezonie?

 

Dwukrotnie ubiegał się o posadę selekcjonera reprezentacji Polski, ale przegrał najpierw z Ferdinando De Giorgim, a następnie z Vitalem Heynenem. W 2018 roku przejął stery reprezentacji Argentyny, zastępując Julio Velasco.

 

Brazylijskie media poinformowały ostatnio, że współpraca Mendeza z brazylijskim gigantem dobiega końca. Jak się okazuje, legendarny trener może przebierać w propozycjach pracy z Polski, Rosji i Włoch. Jedną z poważniejszych ma być oferta zastąpienia Vitala Heynena, który po sezonie rozstanie się z Sir Safety Perugia.

Mendez pracował już przed laty w Europie. W latach 2004–09 był trenerem Club Voleibol Portol z Majorki, gdzie jednym z jego podopiecznych był Stephane Antiga. W latach 2007–08 prowadził natomiast reprezentację Hiszpanii.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie