Mark Lebedew pierwszym trenerem eWinner Gwardii Wrocław

Siatkówka
Mark Lebedew pierwszym trenerem eWinner Gwardii Wrocław
fot. Cyfrasport
Mark Lebedew poprowadzi Gwardię Wrocław.

Zarząd klubu eWinner Gwardia Wrocław poinformował o zwolnieniu Krzysztofa Janczaka z wypełnienia obowiązków związanych z rolą pierwszego trenera. Obowiązki pierwszego szkoleniowca występującej w Tauron 1. Lidze drużyny przejął dotychczasowy trener koordynator – Mark Lebedew.

"Krzysztofowi Janczakowi dziękujemy za wkład merytoryczny oraz sportowy w prowadzenie zespołu na przestrzeni 1,5 sezonu pierwszoligowych występów wrocławskiej drużyny" – napisał w komunikacie wrocławski klub.

 

Zobacz także: Siatkarz opuści Jastrzębski Węgiel po kilku sezonach gry! Trafi do Asseco Resovii

 

Mark Lebedew urodził się w 1967 roku. Australijczyk jest bardzo dobrze znany polskim kibicom, prowadził wcześniej występujące w PlusLidze kluby: Jastrzębski Węgiel (2015–18) oraz Aluron Virtu Wartę Zawiercie (2018–20). Z jastrzębianami wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski 2017. Był również m.in. selekcjonerem reprezentacji Australii (2016–20).

 

Do sztabu szkoleniowego Gwardii Lebedew dołączył w styczniu. Pełnił rolę koordynatora, wspierającego pracę drużyny w Tauron 1. Lidze. Po ponad miesiącu pracy w tym charakterze, objął funkcję pierwszego szkoleniowca drużyny z Wrocławia. eWinner Gwardia zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli zaplecza PlusLigi.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie