Ważne zmiany dotyczące ME siatkarzy 2021! Kiedy losowanie grup?

Siatkówka
Ważne zmiany dotyczące ME siatkarzy 2021! Kiedy losowanie grup?
fot. Cyfrasport

Dwa mecze, a nie jeden - jak wcześniej podano, odbędą się pierwszego dnia wrześniowych mistrzostw Europy siatkarzy, których współgospodarzem jest Polska – poinformował CEV. Losowanie grup ma zostać przeprowadzone w maju, po zakończeniu kwalifikacji do tego turnieju.

Polska organizuje imprezę, która potrwa od 1 do 19 września, razem z Czechami, Finlandią i Estonią. Pod koniec stycznia przedstawiono plan poszczególnych etapów tych zmagań, ale w piątek ukazała się nowa wersja, która zawiera niewielką zmianę.

 

Zobacz także: Siatkarz opuści Jastrzębski Węgiel po kilku sezonach gry! Trafi do Asseco Resovii

 

Pierwotnie 1 września czempionat miało zainaugurować spotkanie w grupie C w fińskim Tampere. Teraz europejska centrala poinformowała, że tego samego dnia ruszy rywalizacja w grupie D w Tallinie. Nic się nie zmieniło w przypadku Polaków, którzy walkę w grupie A w Krakowie rozpoczną 2 września, a zakończą sześć dni później. Dzień później, tj. 3 września ruszą zmagania w grupie B w Ostrawie.

 

Grupa biało-czerwonych w 1/8 finału łączyć się będzie z zespołami z gr. C. Mecze na tym etapie rywalizacji odbędą się w Gdańsku (zespoły z grup A i C) w dniach 11-12 września i w Ostrawie między 12 i 13 września (drużyny z gr. B i D). Spotkania ćwierćfinałowe odbędą się 14 września w Gdańsku oraz dzień później w Ostrawie. Półfinały (18 września), jak i mecze o medale zaplanowane są dzień później w Katowicach.

 

W tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu wystąpią reprezentacje 24 krajów. Awans zagwarantowało już sobie szesnaście drużyn: Polska, Czechy, Finlandia i Estonia (gospodarze), Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy, Belgia (osiem najlepszych zespołów ME 2019) oraz zwycięzcy kwalifikacji: Łotwa, Turcja, Bułgaria i Macedonia Północna – jedna z pięciu najlepszych drużyn z drugich miejsc.

 

Do rozegrania pozostały jeszcze turnieje czterech grup kwalifikacyjnych, które mają się zakończyć najpóźniej 16 maja. Po wyłonieniu wszystkich uczestników ME, odbędzie się losowanie grup. Nastąpić ma to jeszcze w maju. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie