Nikołaj Penczew odchodzi z Cuprum Lubin!

Siatkówka
Nikołaj Penczew odchodzi z Cuprum Lubin!
fot. CyfraSport
Nikołaj Penczew

Bułgarski przyjmujący Nikołaj Penczew opuszcza Cuprum Lubin. 28-latek wyraził chęć rozegrania większej liczby meczów jeszcze w tym sezonie, co nie byłoby możliwe w rozgrywkach PlusLigi. Włodarze klubu przystali na prośbę zawodnika.

Bułgar dołączył do miedziowej drużyny przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021. Od tamtego czasu zagrał w 23 meczach. W barwach Cuprum Lubin zdobył 186 punktów, co dało mu pozycję trzeciego najlepiej punktującego zawodnika wśród Miedziowych.

 

Najwięcej – 17 oczek – zdobył w starciu ze swoim byłym klubem – Aluronem CMC Wartą Zawiercie. W całym sezonie zaserwował 17 asów i postawił 25 bloków.

 

ZOBACZ TAKŻE: Włoski koncert ZAKSY! Mistrz Polski ograł siatkarskiego giganta

 

Nikolayowi bardzo dziękujemy za współpracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze - napisano na oficjalnej stronie internetowej lubińskiego klubu.

 

Penczew w swojej siatkarskiej karierze był już związany z kilkoma polskimi klubami. W 2012 roku został zawodnikiem Effectora Kielce, a następnie na trzy sezony przeniósł się do Asseco Resovii Rzeszów. Ze stolicy Podkarpacia udał się do Bełchatowa, a następnie na krótką chwilę zakotwiczył w Stoczni Szczecin. Przed przyjściem do Lubina grał jeszcze w Onico Warszawa oraz Aluronie Virtu CMC Zawiercie.

 

Przyszłość Penczewa nie jest jeszcze znana.

psl, ks.cuprum.pl/
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie