Fortuna 1 Liga: Korona Kielce - Chrobry Głogów. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Korona Kielce - Chrobry Głogów to jedyny niedzielny mecz 18. kolejki Fortuna 1 Ligi. Spotkają się w nim zespoły sąsiadujące w tabeli, gospodarze zajmują 12. miejsce, a goście z Głogowa mają punkt więcej i są jedną pozycję wyżej. W obu przypadkach strata do miejsc dających prawo gry w barażach jest już spora, dlatego obie ekipy interesuje tylko zwycięstwo w niedzielnym starciu. Relacja na żywo z meczu Korona Kielce - Chrobry Głogów na Polsatsport.pl od godziny 12:40.

Piłkarze Korony mieli walczyć o jak najszybszy powrót do Ekstraklasy, tymczasem po trzech ostatnich meczach ten cel bardzo się oddalił. Mogli w nich zdobyć dziewięć punktów, nie zdobyli ani jednego. W grudniu przegrali na wyjeździe z Arką Gdynia i u siebie z Radomiakiem. Nowy rok zaczęli od porażki w Łodzi, w zaległym spotkaniu z Widzewem. Kielczanie nie strzelili w tych meczach ani jednego gola, a stracili aż pięć. Powodów do optymizmu więc nie mają, ale dopóki piłka w grze... Ostatnie zwycięstwo Korona odniosła 28 listopada, pokonując 1:0 Apklan Resovię.

 

Dla piłkarzy z Głogowa będzie to pierwszy oficjalny mecz w nowym roku. Zapewne zrobią wszystko, by 2021 zacząć tak, jak zakończyli 2020, bo była to końcówka udana. W grudniu zdobyli 7 punktów po zwycięstwach nad GKS Bełchatów i Apklan Resovią oraz remisie z Arką Gdynia. To pozwoliło im dość spokojnie przygotowywać się do rundy wiosennej i poważnie myśleć o włączeniu się do walki o baraże.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wymęczone zwycięstwo ŁKS nad Odrą Opole

 

Właśnie miejsce w dodatkowych rozgrywkach o awans do Ekstraklasy jest w tym momencie celem Chrobrego i Korony. Ścisła czołówka uciekła już bowiem bardzo daleko, ale do szóstego w tabeli Radomiaka głogowianie tracą dziewięć, a kielczanie dziesięć punktów. Zespół z Mazowsza swój mecz 18. kolejki już rozegrał, stratę można więc znacząco zmniejszyć. Dlatego właśnie niedzielnych rywali podział punktów nie interesuje. Obie drużyny grać będą o pełna pulę, a to gwarantuje spore emocje.

 

Relacja na żywo z meczu Korona Kielce - Chrobry Głogów na Polsatsport.pl od godziny 12:40.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze