Nowy rozgrywający Vervy? Blokujący PGE Skry oszaleli! (WIDEO)

Igor Grobelny wykreował kapitalną akcję Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

W drugim secie zaległego meczu 17. kolejki PlusLigi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Vervą Warszawa Orlen Paliwa doszło do kapitalnej akcji. Igor Grobelny kompletnie zmylił blokujących gospodarzy. Przyjmujący zamarkował atak z drugiej piłki, a w ostatniej chwili zdecydował się wystawić do Michała Superlaka, dając mu okazję do ataku na czystej siatce.

Pierwszy set meczu padł łupem warszawian, co wprowadziło do ich gry ogromny spokój. Druga partia nie układała się aż tak pomyślnie, lecz luz w grze pozostał. Najlepszym dowodem na to jest zagranie Grobelnego przy stanie 17:12.

Najpierw przyjmujący popisał się mocną zagrywką. Bełchatowianie przyjęli jednak serwis i wyprowadzili akcję przez środek. Atak Karola Kłosa został wyblokowany przez podopiecznych Andrei Anastasiego, a to umożliwiło wyprowadzenie kontry. Angel Trinidad de Haro dograł piłkę na drugą linię do Grobelnego, ale ten w ostatniej chwili zrezygnował z ataku i zdecydował się odegrać na prawe skrzydło do Superlaka. Blokujący PGE Skry byli kompletnie zaskoczeni, dzięki czemu atakujący z Warszawy miał przyjemność wykonać atak na czystej siatce i zrobił to perfekcyjnie.

W całym spotkaniu lepsi okazali się siatkarze PGE Skry. Podopieczni Michała Mieszko Gogola pokonali Vervę 3:1.

Cała akcja w załączonym materiale wideo.