Bezkonkurencyjny Bartosz Kurek! Polak najwyżej w rankingu, Michał Kubiak go goni

Siatkówka
Bezkonkurencyjny Bartosz Kurek! Polak najwyżej w rankingu, Michał Kubiak go goni
fot. Cyfrasport
Bartosz Kurek liderem rankingu w Japonii.

Bartosz Kurek na sezon 2020/21 przeniósł się do Japonii, gdzie reprezentuje klub Wolf Dogs Nagoja. Robi to znakomicie, bowiem atakujący na ten moment jest najlepiej punktującym V.League i jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. W weekendowych spotkaniach Polak dopisał do swojego konta kolejne wysokie liczby. Równie dobrze spisał się w nich Michał Kubiak.

W sobotę i niedzielę Kurek i Kubiak zaliczyli kolejne udane występy w Kraju Kwitnącej Wiśni. Atakujący wraz z Wolf Dogs dwukrotnie pokonał Oitę Miyoshi Weisse Adler 3:0 i był główną postacią obu starć. MVP mistrzostw świata 2018 w pierwszym meczu na 33 ataki skończył 19. Do tego dorzucił dwa bloki i dwa asy serwisowe. Z kolei dzień później na 22 piłki skończył 15 i raz zablokował.

 

 

Kurek z każdym spotkaniem dopisuje na swoim koncie znakomite liczby. W dorobku ma ich już 671, co daje mu pozycję lidera w rankingu najlepiej punktujących V.League. Tuż za Polakiem plasuje się Krisztian Padar. Węgier zanotował w tegorocznych rozgrywkach 624 punkty. Kubiak zdobył 339 "oczek" i zajmuje 15. lokatę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Wiemy, gdzie Michał Kubiak zagra w przyszłym sezonie

 

Panasonic Panthers z Kubiakiem w składzie wygrał z VC Nagano Tridents 3:0 i 3:2 i tym samym zapisał na koncie szósty i siódmy triumf z rzędu. Kapitan reprezentacji Polski w sobotę wywalczył 14 punktów, z czego po dwa blokiem i zagrywką, a w niedzielę 25. W obu potyczkach Polak popisał się znakomitym przyjęciem.

 

 

Zwycięstwa drużyn Polaków nie zmieniły ich pozycji w tabeli. Wciąż drugą lokatę zajmują Pantery Kubiaka, a trzecią Wolf Dogs Kurka.

 

Zwycięstwo w regularnych mistrzostwach Japonii daje wielki przywilej - bezpośredni dostęp do finału. Zespoły, które zajęły drugie i trzecie miejsce, rozegrają między sobą półfinały. Taki jest nietypowy format play-offów, także kto wie, być może w Kraju Kwitnącej Wiśni czeka nas polsko-polskie starcie o finał.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie