Aleksander Śliwka z nagrodą MVP finału Pucharu Polski. "Jestem dumny z całego zespołu"

Siatkówka
Aleksander Śliwka z nagrodą MVP finału Pucharu Polski. "Jestem dumny z całego zespołu"
fot. Cyfrasport
Aleksander Śliwka - MVP finału Pucharu Polski siatkarzy 2023.

Aleksander Śliwka został uznany najlepszym zawodnikiem (MVP) finału Tauron Pucharu Polski 2023. – Wierzyliśmy cały czas w siebie i teraz triumfujemy. Jestem dumny z całego naszego zespołu. Dostałem nagrodę MVP, bardzo się z tego cieszę, ale gdyby każdy inny nasz zawodnik ją otrzymał byłoby to sprawiedliwe – powiedział przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz dziesiąty w historii wywalczyli Puchar Polski. W finale po raz czwarty z rzędu ograli Jastrzębski Węgiel, pokonując rywali 3:0. Aleksander Śliwka to jeden z zawodników, którzy mieli swój udział we wszystkich czterech triumfach.

Zobacz także: Ostra wypowiedź siatkarza Jastrzębskiego Węgla: "Jesteśmy frajerami przez duże F"

 

– To wyjątkowe uczucie, jeszcze nie dociera to do mnie, co udało się dokonać. Razem z Łukaszem Kaczmarkiem po raz czwarty z rzędu zdobyliśmy Puchar Polski – powiedział kapitan ZAKSY.

 

Ceremonia medalowa po finale PP siatkarzy 2023:

 

– To wielka chwila. Kluczem do wygranej było odwrócenie na naszą korzyść dwóch pierwszych setów. W trzecim, gdy wyszliśmy na prowadzenie, to udało się w miarę kontrolować wynik. Zagraliśmy dzisiaj bardzo zespołowo. Muszę podkreślić wejście Norberta Hubera, który zrobił różnicę, dał nam trochę oddechu atakując ze środka, bo tego nam na początku spotkania brakowało. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego triumfu. Patrząc wstecz, jak ten sezon dla nas wyglądał, niezwykle się ciszę, że pomimo kontuzji, chorób i wielu ciężkich momentów wyszliśmy z tego – zaznaczył przyjmujący.

 

Śliwka został uznany MVP finału Pucharu Polski. To dla niego drugie takie wyróżnienie w karierze. Po raz pierwszy otrzymał taką nagrodę w 2019 roku:

 

 

– Wierzyliśmy cały czas w siebie i teraz triumfujemy. Jestem dumny z całego naszego zespołu. Dostałem nagrodę MVP, bardzo się z tego cieszę, ale gdyby każdy inny nasz zawodnik ją otrzymał byłoby to sprawiedliwe. Wpieraliśmy się jako zespół, nadrabialiśmy swoje wady zaletami innych. To było najpiękniejsze – dodał Śliwka.

 

WYNIKI PUCHARU POLSKI SIATKARZY 2023

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie