MŚ Oberstdorf 2021. Halvor Egner Granerud: Czekam na dużą skocznię

Zimowe
MŚ Oberstdorf 2021. Halvor Egner Granerud: Czekam na dużą skocznię
fot. PAP/Grzegorz Momot
Halvor Egner Granerud uważa, że jak na razie mistrzostwa świata w Obersdorfie są dla niego porażką.

Halvor Egner Granerud po czwartym miejscu w konkursie na skoczni normalnej i srebrnym medalu w konkursie mieszanym uważa, że jak na razie mistrzostwa świata w Oberstdorfie są dla niego porażką i zapowiedział swój wielki powrót na skoczni dużej.

Może to być jednak trudne, ponieważ jak zwrócił uwagę kierownik reprezentacji Norwegii Clas Brede Brathen, "Halvor jak się okazało jest jednak tylko człowiekiem, popełnia błędy i nie ma, jak się wydawało nam wcześniej, nerwów ze stali”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tak zmieniał się Piotr Żyła. Wielka metamorfoza mistrza świata (ZDJĘCIA)

 

Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl stwierdził z kolei, że skocznia normalna wyraźnie nie pasuje jego podopiecznemu. "Popełnia błędy psujące skoki, a na tego rodzaju obiekcie marginesy są bardzo małe. To na dużych skoczniach Halvor świetnie się czuje i już pokazał, że umie dobrze latać i wygrywać” - podkreślił.

 

„Już nie mogę się doczekać konkursu w piątek i powrotu do wielkiego latania” - przyznał Granerud na antenie kanału telewizji NRK.

 

Pomimo że Norwegia zajęła drugie miejsce w konkursie mieszanym w niedzielę, to norwescy dziennikarze zauważyli zły nastrój Graneruda.

 

„Widać było, że srebro to dla niego porażka, chociaż starał się mieć dobrą minę” - skomentowała agencja NTB, a eksperci NRK zauważyli że „tym medalem był wyraźnie sfrustrowany”.

 

„Wiem, że mogliśmy wygrać, ale moje skoki nie były najlepsze, więc jak tu cieszyć się z drugiego miejsca” - powiedział skoczek przed kamerą stacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ Oberstdorf 2021: Szóste miejsce reprezentacji Polski w konkursie drużyn mieszanych

 

Zdaniem wielu mediów, powodem słabej dyspozycji lidera Pucharu Świata w tych mistrzostwach może być psychiczna presja i brak doświadczenia, dzięki któremu to dziesięć lat starszy Piotr Żyła zdobył złoty medal na skoczni normalnej.

 

Zwrócono też uwagę że Granerud, który seryjnie wygrywa w PŚ, "psychicznie pęka” w prestiżowych zawodach, jak Turniej Czterech Skoczni, w którym był czwarty, czy obecnie MŚ. "Wielkie imprezy raz na jakiś czas, to nie cotygodniowa rywalizacja w PŚ i na nich sprawdzają się zwykle rutynowani zawodnicy z dużym bagażem doświadczenia” - zauważyli dziennikarze.

PZ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze