Kompromitacja!? Awaria zastopowała mecz Ligi Mistrzów siatkarzy

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów siatkarze Sir Safety Perugia ograli Leo Shoes Modena 3:0 i odrobili straty z pierwszego spotkania. Wygrali również w złotym secie, zanim on jednak nastąpił, doszło do ogromnego zamieszania spowodowanego problemami z protokołem elektronicznym.

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Modeny 3:0. W rewanżu górą była Perugia – podopieczni trenera Vitala Heynena wygrali w trzech setach. W takiej sytuacji regulamin jest jasny. Półfinalistę Ligi Mistrzów miał wyłonić złoty set.

Zanim decydująca partia się rozpoczęła, w Pala Barton w Perugii doszło do sytuacji, jaka nie powinna mieć miejsca w tak prestiżowych rozgrywkach. Czyżby nie uwzględniono w nim możliwości rozegrania złotego seta? Ogromne problemy z protokołem elektronicznym doprowadziły do niezwykle nerwowej sytuacji. Zawodnicy obu ekip na wznowienie gry musiały czekać blisko dziesięć minut!